Yatırım yapmaya başla!

Yatırımcılar ABD ile Çin’in G-20’de İlerleme Kaydetmesini Beklememeli

Açıkçı Carson Block, yatırımcıların ABD ile Çin’in G-20’de ticaret cephesinde ilerleme kaydetmesini beklememeleri gerektiğini söyledi. İşte detaylar;
Yatırımcılar ABD ile Çin’in G-20’de İlerleme Kaydetmesini Beklememeli

Muddy Waters Research şirketinin kurucusu olan ve açıktan satışlarıyla tanınan Carson Black, ABD ile Çin’in G-20 toplantısında ticaret konusunda ilerleme kaydetmesinin beklenmemesi gerektiğini söyledi. Gelecek hafta Japonya’nın Osaka kentindeki zirvede gerçekleştirilecek toplantıya ilişkin iyimser olmayan yorumların artması dikkat çekti.

Nitekim dünkü konuşmasında Jim Cramer de FED’in faiz indirimi için G-20’yi ve istihdam raporunu izleyeceğini belirterek G-20’de anlaşma yapılması hususunda iyimser olmadığını söylemişti.

Carson Block G-20 Anlaşma OlmayacakAçıkçı Carson Black; “burada herhangi bir uzlaşma yaşayacağımızı sanmıyorum, Çin medyası inat ediyor ve tonunu yumuşatmıyor” diyerek Batı ile uzun bir jeopolitik savaşa hazırlandıklarını düşündüğünü aktardı. Bu noktada Block’un Çin’de altı yıl yaşadığı ve Sino-Forest Corporation dahil pek çok Çinli şirketin hisselerini çökerttiği hatırlatıldı. Black son zamanlarda da Çinli eğitim girişimi Tal Education’ı Enron ile kıyaslamıştı.

Nihayetinde Block, Donald Trump ile mevkidaşı Xi Jinping’in önümüzdeki haftaki G-20 toplantısında bir anlaşmaya varmayacakları konusunda ısrarcı davrandı.

Donald Trump ile Mevkidaşı Xi Jinping Anlaşma Yapmayacak Ayrıca Çin’in Batı’nın açık piyasalarını ve ekonomilerini Batı şirketlerine karşı nasıl kullanacağını, bunu Çinli şirketler üzerindeki etkisi yoluyla yapmayı bulduğunu da ekledi. G-20 toplantısı hakkında yaşanan son gelişmelerden biri de ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’nin Çin hakkında kritik olması beklenen bir konuşmasını iptal etmesi oldu.

Beyaz Saray yetkilisinin yaptığı açıklamada Pence’nin önceden planlanmış konuşmayı iptal ettiği ve şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: “İlerlemek için yer var ve bu değişken olsa bile potansiyeli ezmek istemedik.”

Çinli South China Morning Post da gelişmeyi manşetlere, Pence’nin konuşmasını G-20 öncesi liderler arasındaki ilerleme nedeniyle iptal ettiğini belirterek taşıdı. İlaveten, Pence’nin söz konusu konuşmasında Çin’in insan hakları sicilini eleştirmesinin beklendiğini yazdı. Pazartesi günü Washington’da yapılması beklenen seslenişte Pence’nin 1 milyondan fazla Uygur’un ve diğer Müslüman azınlık gruplarının kitlesel kamplarda tutulduğu iddia edilen Çin’deki dini özgürlükleri ele alacağı da bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum