Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı İlgisi Görmemişti Yeni Halka Arz için Açıklama Geldi

Halka arz listesindeki yeni isim Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi A.Ş. payları için endeks değişikliği bildirimi geldi.
Yatırımcı İlgisi Görmemişti Yeni Halka Arz için Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Haziran ayının son haftasında halka arz olan ve bu hafta gelen sonuçlarda az sayıda yatırımcı talebiyle karşılaşan Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi A.Ş. hakkında Borsa İstanbul A.Ş. tarafından açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Seğmen Kardeşler Gıda’nın SEGMN kodlu paylarının işlem göreceği endeksteki değişiklik paylaşıldı.

Yarından itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlemlere başlayacak olan SEGMN kodlu payların BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai, BIST Gıda İçecek ve BIST Ankara endeksleri kapsamına dahil edileceği kaydedildi.

Açıklamada, “Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 179.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 20 olarak dikkate alınacaktır” denildi.

Halka arz listesinin son ismi Seğmen Kardeşler Gıda, 30 liradan halka arz ettiği payları için 26-28 Haziran 2024 tarihlerinde talep toplamıştı.

GCM Yatırım Banner

Resmi halka arz sonuçlarına göre şirketin halka arzına katılım 534 bin 481 kişi ile sınırlı olmuş, Efor Çay’da olduğu gibi yatırımcılara talep ettikleri lot tutarınca dağıtım yapılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın