Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Gurusu “Faydasız, Eski ve Riskli” Diyerek Bütün Bitcoinlerini Sattı!

Bitcoin dünyasında çarpıcı gelişme! Bitcoin.com’un ortak kurucusu Emil Oldenberg’in varlıklarını satması ve kripto para biriminin “riskli” olduğunu söylemesi ortalığı fena karıştırdı.
Bitcoin Gurusu “Faydasız, Eski ve Riskli” Diyerek Bütün Bitcoinlerini Sattı!

Çılgın hareketleriyle gündemden hiç düşmeyen bitcoin, kripto para biriminin ilk yatırımcıları arasındaki Emil Oldenburg’un bütün varlığını satmasıyla manşetlerdeki yerini aldı. Kaldı ki dünyanın en popüler kripto para alım-satım sitelerinden olan Bitcoin gurusu, bununla da yetinmedi.

İsveçli yatırımcı bütün bitcoini satmakla kalmayıp sanal para birimiyle ilgili şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Bitcoinin “oldukça eski ve riskli” bir sistem olduğunu söyleyen Oldenburg, kripto paraların geleceği hakkındaki görüşleriyle akıllarda soru işaretleri yarattı.

Bitcoin hakkında pek çok kişi ve kurumdan uyarı tarzında açıklamalar gelirken, aralarına Bitcoin.com’un kurucusunun da katılması olay yarattı.

Bitcoin.com'un Kurucusu UyarıyorÇünkü Emil Oldenburg, sahip olduğu bütün bitcoinini sattığını açıkladı. İsveç merkezli Breakit’e konuşan Oldenburg, sistem hakkında “artık riskli ve çok eski” yorumlarıyla büyük ses getirdi. İlaveten; son dönemin ikinci en popüler kripto para birimi “bitcoin cash”e yatırım yaptığını belirtti.

Hatırlarsanız; aylar öncesinde bitcoin ikiye bölünmüş, BTC ve BCH devri başlamıştı.

Oldenburg Bitcoin Cash Yatırımı Yapın Diyor1 Ağustos’ta gerçekleşen bu bölünmeyle birlikte bitcoin cash ve bitcoin core ortaya çıkmıştı. İşte Oldenburg de bölünme sonrasında ortaya çıkan bitcoin cashe yatırım yaptığını söyledi.

Çünkü ona göre BCH, bitcoine kıyasla daha hızlı ve daha güvenli. Bitcoin ile ilgili iki büyük sorun olduğunu dile getiren İsveçli, yüksek transfer ücretlerinin ve alım-satım işlemlerinin onaylanmasının saatler almasının yatırımcıyı bezdirdiğini belirtti.

Kuruluşlarında BCH hareketlerine daha çok önem vereceklerini de açıklayan Oldenburg, bitcoin cashin çok daha yenilikçi bir sistem olduğunu savunuyor.

Emil Oldenburg Kuruşulunda Bitcoin Cash Hareketlerine Önem VerecekAyrıca bitcoin sahiplerinin de ileride sistemin eskiliğinden ötürü kripto paralarını satacaklarını, bu nedenle çok geç olmadan bitcoinlerini elden çıkarmaları gerektiğini ifade ediyor. Sonuçta; Oldenburg’un dediği gibi yeni dünyanın para birimi bitcoin yerine BCH mi olur, yoksa denildiği gibi bitcoinin değeri 1 milyon dolara mı ulaşır, sorularının cevaplarını bekleyip görmekten başka çare yok.

Diğer yandan, benzer nedenlerden dolayı Türk yatırımcıların sosyal medya platformlarındaki isyanı da gündeme oturdu.

Türk Yatırımcılar Bitcoin İşlem Yapamamaktan ŞikayetçiTL ile bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alınıp satılabildiği parmakla sayılır platformda yaşanan hesaba geç geçen havaleler ile işlem emirlerinin gerçekleşme sürelerinin yarattığı sıkıntılar yatırımcıyı bezdirdi. Ayrıca bitcoine en çok yatırım yapan ülkeler arasında yer alan Türkiye’deki bir diğer sıkıntı ise bitcoinin dolar cinsinden fiyatı ile Türk borsalarındaki TL fiyatı arasındaki arbitrajın açılması.

İlaveten; yatırımcılar bitcoinin ani yükselişe geçtiği dönemlerde yerli platformalarda yapılan bakım çalışmaları nedeniyle işlem yapamamaktan şikayetçi.

Bitcoin Borsalarında Gecikmeli İşlemler Sorun YaratıyorAncak yerli borsalar bu soruna karşı kendilerini “Kısa süreli ya da uzun süreli teknik arızalardan dolayı doğrudan veya dolaylı olarak doğan ve doğabilecek hiçbir zarardan sorumlu tutulamaz.” sözleşme maddesiyle koruyorlar.

Neticede; olası bir kayıp durumunda yatırımcının başvuracağı bir düzenleyici bulunmuyor. Yaşanan problemler de Oldenburg’un dediği gibi bitcoinin eski ve riskli bir araç olduğu görüşünü destekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum