Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bir Yatırımcı Anonim Cüzdanlar Arasında 100 Bin Ethereum Taşıdı

Kim olduğu bilinmeyen bir yatırımcının, büyük miktarda Ethereum’u aktardığı tespit edildi.
Bir Yatırımcı Anonim Cüzdanlar Arasında 100 Bin Ethereum Taşıdı

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son bir hafta içerisinde yüzde20’den fazla arttı. Dijital varlığın şu anda 204 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var. Anonim Ethereum balinalarının, ETH’yi önde gelen borsalardan kripto cüzdanlarına büyük miktarlarda taşıması dikkat çekiyor.

Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre, bilinmeyen bir kullanıcı 100.000 ETH’yi anonim bir cüzdana taşıdı. Güncel verilere göre bu miktarda ETH, 180 milyon dolara denk geliyor. Kullanıcı, işlemin tamamı için toplam 6 dolar ücret ödedi.

ETH Taşıma İşlemleri Arttı

ETH Taşıma İşlemleri Arttı

Bir başka kripto kullanıcısı 57.590 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Son fiyat artışı ile ağdaki anonim Ethereum işlemlerinin hız kazandığı görülüyor. En az 10.000 ETH’ye sahip ETH adreslerinin sayısı artık toplam arzın yaklaşık %68’ini elinde tutuyor.

Bir kripto analiz firması olan Santiment, Ethereum balinalarının şu anda Kasım 2017’den bu yana en yüksek ETH arz yüzdesine sahip olduğunu belirtti. ETH son 10 haftada önemli oranda değer artışı sağladı. Ethereum bu yıla 745 dolar seviyesinde başladı ve şimdi kripto para birimi 1.800 dolar civarında işlem görüyor.

Buterin, Ağ Yükseltmesi Hakkında Konuştu

Ethereum’un kurucu ortağı, yaklaşan ağ yükseltmesinin Ethereum’un ölçeklendirme sorunlarını çözeceğinden bahsetti.

Vitalik Buterin, yaklaşan toplamaların birkaç ağ problemini çözeceğine dikkat çekerek, “Unutulmaması gereken şey, toplamalarınız varsa ve parçalama yoksa, yine de 100X faktör ölçeklemeniz var. Bu işlemlerin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, blok zincirinin saniyede 1.000 ila 4.000 işlem arasında bir yere çıkma yeteneğine hala sahipsiniz” açıklamasını yaptı.

Ethereum 2.0, Aralık 2020’de Beacon Chain’in lansmanı ile yolculuğuna başladı. ETH topluluğu ağ yükseltmesini destekledi ve ETH 2.0’ın mevduat sözleşmesi Şubat 2021’de 3 milyon Ethereum’u geçti. Etherscan tarafından sağlanan en son verilere göre, ETH 2.0 şu anda mevduat sözleşmesi kapsamında 3,4 milyondan fazla ETH’ye sahip.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum