Yatırım yapmaya başla!

Yatırımcı Anketleri Kriptoların Geleceği için Boğalara İşaret Ediyor

Kripto paraların sessiz geçirdiği uzun bir kış sezonundan sonra anketler yeniden boğa eğilimine işaret etmeye başladı. İşte araştırmanın detayları;
Yatırımcı Anketleri Kriptoların Geleceği için Boğalara İşaret Ediyor

Kripto para birimlerinin 2017 yılında gösterdikleri muazzam performansın üzerinden uzunca bir zaman geçti. Birçok yatırımcı umudunu kaybederken, bazıları istikrarlı bir şekilde yeniden yükselişe geçmelerini bekliyor. Yapılan yatırımcı anketleri ise kripto para boğalarının gelecekte yeniden kendilerini göstereceklerine işaret etmeye başladı.

FINRA tescilli Sharespost araştırmacıları, insanların son zamanlarda dijital varlıklar konusunda daha iyimser olduklarını açıkladı.

Sharespost Anketi Yayımlandı5 Mart tarihinde 1018 tüketici ve 96 kurumsal yatırımcı ile yapılan ankette, insanların varlıklarını artırmayı planladıkları sonucu elde edildi. Payspost Araştırma Analisti Alejandro Ortiz, çalışmanın Surveymonkey ve Amazon Mechanical Turk’u de içerdiğini belirtti. Katılımcıların yüzde 30’undan fazlası bitcoin için 25 bin dolar beklediğini açıklarken, yüzde 20’si benzer şekilde ethereumda da iyi bir çıkış bekliyor.

Anket katılımcıları BTC, ETH ve XRP ile birlikte, bunları taklit ederek piyasada var olan en popüler kripto paralar hakkında da fikirlerini paylaştı. Rapordaki kilit bulgular birisi ise ETH’nin gecikmiş Constantinople güncellemesine yönelik beklentilerin azaldığı oldu.

2017 yılının Aralık ayından bu yana kripto para sahipleri, dijital pazarın ne zaman yeniden yükselişe geçeceğini merak ediyorlar.

Kripto Paraların Ne Zaman Yükseleceği Merak EdiliyorAnkete katılanların çoğu, kripto paraların yükselmesi ihtimalinin fazla olduğunu belirtti. Ortiz raporu yayımladıktan sonra “Kripto kışı bitmedi, ancak en son anket verileri, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin geleceği hakkında duyarlılık ve artan bir yükseliş olduğunu gösteriyor,” ifadelerini kullandı.

Anketteki bir diğer keşif ise yatırımcıların yüzde 39’unun ve tüketicilerin yüzde 46’sının bir gün işverenlerinin bir dereceye kadar blok zinciri teknolojisini kullanacaklarına inanmaları oldu. Yatırımcılar bu aşamaya gelindiğinden oldukça emin görünürken, tüketiciler blok zinciri teknolojisinin bu yörüngeyi takip edeceğinden biraz daha az emin.

Ankette dikkat çeken noktalardan bir diğeri, para transferi ve ödemelerin blockchainin geleceği için en önemli kategoriler olduğu.

Blockchain Geleceği Para Transferi ve Ödemelere BağlıSharepost’un geçen yıl yaptığı ankette, yatırımcılar 2020 yılında kripto paraların ve blok zincirinin yaygın bir şekilde kabul edileceğine inandıklarını belirtmişti. Şimdi ise ankete katılan yatırımcıların bunun 2025 yılına kadar gerçekleşmeyeceğine inanıyorlar. Katılımcıların büyük bir kısmı, hükümetlerin sanayi düzenlemeleri konusunda daha fazla netlik oluşmasını beklediklerini düşünüyor.

Raporda, “Yatırımcıların yüzde 43’ü, ileriye dönük beklentileri iyileştirmek için kripto para birimlerini düzenleyecek düzenlemeler beklemektedir. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 75’i, düzenleyici kurumlardan kripto para birimi cinsinden daha fazla netlik beklemektedir,” ifadelerine yer verildi.

Yatırımcıların bitcoin hakkında beklentilerinin daha fazla olduğu sonucu elde edilirken, tüketicilerin farklı kripto paralara ilişkin beklentileri olduğu da anketle belirlenmiş oldu. Ayrıca Coinbase, daha öncekilerde olduğu gibi yatırımcıların yüzde 80’i ve daha fazlası için en başarılı borsa olarak belirlendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum