Yatırım yapmaya başla!

Facebook’ta Yaşlıların Sayısı Artarken, Gençler Artık Snapchat’te!

Yapılan araştırmalara göre Facebook’un genç kullanıcılar arasındaki popülaritesi giderek azalıyor. Zira platform, gençleri Snapchat’e kaptırıyor. Ayrıntılar aşağıda;
Facebook’ta Yaşlıların Sayısı Artarken, Gençler Artık Snapchat’te!

2017’nin 4. çeyrek sonuçlarıyla yükselişini devam ettirdiğini gösteren Facebook, aylık aktif kullanıcı sayısının da 2.13 milyar kişiye çıktığını açıklamıştı. Öte yandan platformda yapılan yenilikler nedeniyle, kullanıcıların Facebook’ta geçirdikleri ortalama sürelerin azalmasına da dikkat çekilmişti.

İşte tam da bu noktada platformun genç kullanıcılarını her geçen gün biraz daha kaybettiğini gösteren araştırmaya geçebiliriz. Bakalım, sürekli olarak kullanıcı yararına çalıştığını söyleyen Mark Zuckerberg, gençleri Snapchat’e kaptırmasına ne diyecek?

eMarketer tarafından yapılan bir araştırmaya göre; Facebook genç kullanıcılarını Snapchat’e kaptırıyor.

eMarketer Araştırmasına Göre Facebook'ta Yaşlı Nüfusu ArtıyorPazartesi günü yayımlanan araştırmada, Facebook’taki genç nüfusun giderek azaldığı belirtiliyor. Platform yeni kullanıcı kazanmaya devam etse de bunların çoğunun orta ve üst yaş gruplarındaki kişilerden oluştuğu öne sürülüyor.

Hatta Şubat’ta son 10 içerisinde bir ilk yaşanmış ve ABD’deki gençlerin yarısından daha azı Facebook’u ziyaret etmiş.

Facebook'taki Genç Kullanıcıların Sayısı ArtıyorFacebook’taki genç kullanıcıların daha çok Instagram’a yöneldiği düşünülse de araştırma Instagram’ın yanında Snapchat’in de olduğunu gösteriyor.

Öyle ki eMarketer’in Şubat verilerine göre ABD’deki Facebook kullanıcı sayısı 169.5 milyon, Instagram kullanıcı sayısı 104.7 milyonmuş.

Facebook'ta Yaşlı Kullanıcı Sayısı Artıyor Genç Kullanıcı Azalıyor Snapchat’inki de 86.5 milyon olarak belirtilmiş. Söz konusu Facebook ve Instagram kullanıcı rakamları, ayda en az bir kere herhangi bir cihazdan giriş yapanları; Snapchat kullanıcı rakamlarıysa mobil uygulamalarından ayda en az bir kez giriş yapanları gösteriyor.

İlaveten; eMarketer raporunda Facebook’un ABD kullanıcılarıyla ilgili 2018 beklentilerine de yer verdi.

Gençler Snapchat'e Yöneliyor Buna göre; 2018 ‘de ABD’de 11 yaş ve altındaki kullanıcıların sayısının % 9.3 oranında düşeceği belirtildi. Ayrıca 12-17 arasındaki yaş grubunun % 5.6; 18-24 yaşlarındaki kullanıcıların da % 5.8 oranında azalacağı söylendi.

Bakalım, 2017 gibi 2018’de de olumsuz gelişmelerle gündeme gelen sosyal medya devi platformun yaşlılar platformuna dönüşmesi hakkında ne yapacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum