Yatırım yapmaya başla!

Pagani, Huayra BC’sini Shooting Brake’ye Dönüştürseydi?

Özel bir tasarımcı tarafından, hipercar sınıfının prestij kısmını tamamlayan Pagani'ye, Shooting Brake hayali kurulmuş!
Pagani, Huayra BC’sini Shooting Brake’ye Dönüştürseydi?

Shooting Brake, uzun yıllardır araçların karoser yapısına uygulanan, wagon görüntü altında tavanla bagaj çizgisinin birleştirildiği bir otomobil türüdür. Bu giysi, Estate tipi araçları tanımlamak için kullanılırdı. İlk kez 1890’larda çıkmış olup, bir şeyleri taşımada kullanılmıştır. Gelişen otomotiv teknolojisi ardından ortaya Shooting Brake’in spor arabalara tek kapılı olarak geçişlerine rastlandı.

Özellikle Aston Martin’in spor-wagon girişimiyle, egzotik araba firmaları arasında hızlıca yayıldı. Farklı olan bu kupa kavramını Mercedes, wagon araçları için kullanıyor. Modası hiç bir zaman geçmeyen Shooting Brake, bazı süpercar araçların hatlarını da belirliyor. Bunların arasında neden Pagani de olmasın?

Ferrari GTC4Lusso modelinin çizgisinden Pagani’ye de Shooting Brake hayali kurulmuş.

Pagani Huayra Shooting Brake TasarımHayallerin hızlıca gerçekleşebileceği bir dönemde de yaşadığımızı varsayarsak, İtalyan Horacio Pagani tarafından kurulan şirketin de bunu benimseyebileceğini düşünüyoruz. Açıkçası bu şirket modellerinin hiç bir zaman biz ve tasarımcılar da dahil, nasıl olabileceği konusunda bir çalışma yapmamışlardı. Yasid Desing‘ın özel tasarım programıyla çıkardığı resim, kafamızda büyük bir lambanın yanmasını sağladı.

Yasid Desing, İtalyan marka modelinin belirleyici ögelerini bozmamış.

Pagani Shooting Brake UygulamasıGörseldeki Shooting Brake model için çizilenler, Pagani hissiyatlarını yok etmeden profesyonelce oluşturulmuş. Yine gövdeden ayrılan yaprak desenli dikiz aynalar Huayra klasikliğini yansıtıyor. Tek kapılısından farkları arkaya doğru epeyce genişletilerek gidilmesi. Şişirilen çamurlukların sonuna stoplar, birebir yerleştirilmiş.

Yükseltilen tavan çizgisi sayesinde de Shooting Brake Huayra BC tam olarak amacına ulaştırılmış. Tasarımcı çalışmasının devamında yüksek downforce sağlayan kanadı çıkartıp, Huayra’nın hıza duyarlı ayrı kanatçıklarını üst kısma konumlandırmış. Dört egzozu içine alan devasa difüzör de ödünç alınmış.

Üzerinde biraz daha hayal kurulacak olursa; AMG’nin 6.0L’lik V12‘sini daha iyi bir şekilde izleyebileceğimiz bir ortam sağlanmış oldu. Shooting Brake dönüşümde arka koltuk veya ekstra valiz koyacak bir alan söz konusu olmayacağı için ünitenin güzelliğini daha net şekilde seyredebiliriz.

Bize kalırsa Pagani’nin düşüneceği en son projelerden biri olacaktır. Hipercar araçların haricinde genellikle süper spor arabalar bu yapıda ilerlemekte. En güzel ve son örneğe de Aston Martin’in Vanquish Zagato Shooting Brake‘sini gösterebiliriz. Hiç belli olmayacağı gibi aracı farklı gösteren bu kasa tip kasa yapısının ilerde daha çok benimsenmesi durumunda Pagani de kağıda birkaç karalama yapabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum