Yatırım yapmaya başla!

YASED’e Göre Yabancı Yatırımcıların Ülkemize Güveni Tam!

ABD'nin vergi yaptırımları ekonomik bir saldırı olarak değerlendirilirken, uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye olan güvenlerinin tam olduğunu belirtti.
YASED’e Göre Yabancı Yatırımcıların Ülkemize Güveni Tam!

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet Erdem, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye inancının ve güveninin tam olduğunu, daha fazla istihdam, üretim ve ihracat için sıkı bir şekilde çalışarak ülkemizin bu zor günlerden çıkmasına destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

YASED Başkanı Ahmet Erdem yaptığı açıklamada, Türkiye’ye yatırım yapmış uluslararası şirketlerin, 100 yıldan fazla süredir ülkemizde faaliyette olduğunu söyledi.

Son dönemde ekonomide yaşanan olağanüstü gelişmeler sonrasında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yeni ekonomi modeline dikkat çeken Erdem, bu hafta Merkez Bankası’nın yaptığı hamlenin piyasalara tekrar istikrar kazandırılması adına çok önemli olduğunu söyledi. Türkiye ekonomisinin içinde olduğu bu dönemde yaşanan finansal zorlukların milli dayanışma ile aşılacağını sözlerine ekledi.

Erdem, uluslararası şirketlerin, Türkiye’ye olan inanç ve güvenlerinin tam olduğunu dile getirdi.

100 yıldan fazla bir zamandır ülkemizde faaliyet gösteren yabancı şirketlerin, ihracat, üretim, işgücü ve teknoloji alanlarında büyümemize çok büyük katkı sağladığını belirten Erdem, daha fazla istihdam ve üretim ile bu zor günlerin üstesinden gelebileceğimizi söyledi. Son 15 yılda daha fazla uluslararası yatırımcı çekmek için attığı adımların sonuç verdiğini, Türkiye’de üretim yapan ve ihracatımıza katkıda bulunan tüm şirketlerin, kendilerini birer Türk şirketi olarak gördüğünü sözlerine ekledi.

Türkiye’nin bölgesel bir merkez olarak konumlandırılmasının, uluslararası rekabette bir adım öne geçireceğini belirtti.

Avrupa Birliği ile ilişkilerin güçlendirilmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Ahmet Erdemi YASED olarak 5 kıtadan, 25 ülkeden Türkiye’ye doğrudan yatırım yapıldığını, bunların katkılarıyla ülkemizin ekonomik istikrarının sağlanıp, büyümeye devam edeceğini dile getirdi.

Küresel rekabet gücünün artırılması, hukukun üstünlüğü ve öngörülebilirlik alanında atılan adımların, nitelikli insan kaynağının artırılarak kapsamlı bir istihdam stratejisinin oluşturulmasının da son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum