Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın Borsaya Girecek Şirketin Endeksleri Belli Oldu

Yarın borsada işlem görmeye hazırlanan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin endeks bilgilerine dair Borsa İstanbul’dan açıklama geldi.
Yarın Borsaya Girecek Şirketin Endeksleri Belli Oldu
HABER GİRİŞ

Geçen hafta talep toplama işlemi gerçekleşen ve yarından itibaren MEKAG koduyla borsada işlem görecek olan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. için Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama paylaştı.

Payları 5-6 Ekim 2023 tarihlerinde 25 TL’den satışa sunulan ve halka arzında bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi uygulanan Meka Beton’un Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı açıklandı.


Arz büyüklüğü 422,5 milyon TL olan şirketin, borsada 12 Ekim 2023 tarihinden itibaren yer alacağı endekslerle ilgili şöyle söylendi:

“Söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai, BIST Metal Eşya Makine ve BIST Ankara endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 62.500.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranı ise %27 olarak dikkate alınacaktır.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.