Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın 5 Hisse için Temettü Ödenecek

Borsa İstanbul vergi gündemiyle satış baskısı görüp, düşüşler alım fırsatı yaratırken yarının bir diğer gündemi temettü olacak. İşte temettü hisseleri;
Yarın 5 Hisse için Temettü Ödenecek
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in hafta başında yaptığı açıklamada borsada kazançlara vergi getirileceğini duyurması borsada sert satışları beraberinde getirdi. İlerleyen günlerde ise tekrar alımlar kendini gösterdi. BİST100 endeksi haftayı yüzde 2’ye giden yükselişiyle 10850 puanın üzerinde kapattı.

Yeni haftada ise alımların devamının gelip gelmeyeceği merak edilirken, yatırımcılar için temettü dağıtımları motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor.

8 Temmuz Pazartesi günü 5 şirket hissedarlarına temettü ödemesi gerçekleştirecek. Yarın kâr payı dağıtacak olan isimler; TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TABGD), Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ (ATAKP), Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. (MERIT), Erbosan Erciyas Boru Sanayii ve Ticaret A.Ş. (ERBOS) ve Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. (DOHOL).

Yarın TABGD payları için hisse başına brüt 0,5606754 TL, net 0,5046078 TL ödeme yapılacak.

ATAKP payları için hisse başına brüt 0,8791652 TL, net 0,7912486 TL ödeme gerçekleştirilecek.

GCM Yatırım Banner

MERIT payları için hisse başına brüt 1 TL, net 0,90 TL ödenecek.

ERBOS payları için hisse başına brüt 2,250 TL, net 2,025 TL dağıtılacak.

DOHOL payları için hisse başına brüt 0,050 TL, net 0,045 TL ödeme yapılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.