Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Bankası Hisseleri Sistem Sorunu Şikayetleriyle Geriledi

Yapı Kredi Bankası müşterileri geçen haftadan bu yana işlemlerini yaparken aksaklık yaşadığını söylerken, hisseler satış ağırlıklı bir gün geçiriyor.
Yapı Kredi Bankası Hisseleri Sistem Sorunu Şikayetleriyle Geriledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

77 yıldır faaliyet gösteren Yapı Kredi Bankası’nın müşterileri geçen haftadan bu yana sistem sorunu yaşıyor. Türkiye’nin en eski özel bankaları arasında yer alan kurum müşterileri, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda internet üzerinden ve ATM’lerden işlem yapılamadığını belirtti.

Bazı kullanıcılar müşteri hizmetlerine ulaşılamadığını söylerken, bazıları bankamatiğin para vermediğini ancak hesaptan bakiyenin düştüğünü belirtti. Banka hisseleri işlem yapmakta güçlük çekildiği ve sistemsel sorunun bir haftadır devam ettiği şikayetleriyle düşüş gösteriyor.

Saat 16.18’de 2,35 liradan işlem görürken, gün içinde haftalık dönemin en düşüğünü kaydetti.
Yapı Kredi Bankası Hisseleri Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Cuma günü 2,35 liradan kapanan Yapı Kredi Bankası hisseleri, yeni haftaya 2,34’ten başladı. Sakin performans gösterse de 2,31 ile haftalık en düşüğü gördü. Böylelikle bir hafta içinde değerinde %3,30 oranında, bir ayda %4,50 oranında düşüş gerçekleşti. Banka hisselerinin yıllık değişimi ise %4 artış şeklinde gerçekleşti.

HSBC Yatırım sabah analizinde, son kapanışını %1,67 düşüşle yapan banka hisselerinde düşüşün devam etmesi durumunda destek seviyelerinin 2,27 ve 2,31 noktalarından geçeceği söylendi.

Yukarı yönlü hareket etmesi halinde birinci direnç 2,40, ikincisi 2,45 olarak işaret edildi. Kurum analistleri değerlendirmesinde “Bu aşamada 5 günlük HO seviyesinin %1.92 altında, 22 günlük HO seviyesinin ise %1.62 üzerinde hareket ettiği dikkat çekmektedir. Son gün işlem hacmi ise bu aşamada 5 günlük ortalama işlem hacminin % 11.63 üzerinde gerçekleşmiştir.” ifadesine yer verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın