Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yapı Kredi Bankası Bono Ödemesinde 3. Kupon Oranı %1,90 Oldu

Finansman bonosunun ödemesinde kupon oranını açıklayan Yapı Kredi Bankası’nın hisseleri zayıf bir gün geçiriyor.
Yapı Kredi Bankası Bono Ödemesinde 3. Kupon Oranı %1,90 Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine ilişkin bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada, vadesi 30.07.2021 tarihinde dolacak olan finansman bonosu ödemesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada, 104.720.000 TL nominal değerli BİST Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı (TLREF) endeksinin getirisine dayalı değişken faizli kupon ödemeli finansman bonosunda, ödeme tarihi 18 Mayıs 2021 olan 3. kupon oranının %1,9085 olarak belirlendiği söylendi.

Nitelikli yatırımcıya satış türünde gerçekleşen finansman bonosu ihracı 178 gün vadeli olacak şekilde düzenlenmişti.

Bankanın borsada YKBNK koduyla işlem gören hisseleri, Pazartesi günü zayıf performans sergiledi.
YKBNK Sınırlı Pozitif
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Yapı Kredi Bankası hisseleri geçen hafta 2,11 liradan kapandıktan sonra bu sabah yatay bir açılış yaptı. İşlemleri 2,12 liradan başlatan hisseler, seansın ilk dakikalarında 2,14 seviyesine yükseldi. Takip eden dakikalarda kazancının bir kısmını verip, hafif artıda işlem görmeye başladı.

Bankanın hisseleri saat 16.54’te %0,47 artışla 2,13’ten işlem görüyor. Bayram tatili sonrasında kazanım tarafında yer alan hisseler, haftalık bazda %1,40, aylık %1,85 oranında değer kaybetti. Yıllık süreçte 3,27 – 1,90 TL arasında işlem görüp %0,5’in altında artış gösterdi.

Bu arada Finance Dergisi tarafından düzenlenen Uluslararası Finans Ödülleri’nde, “En İyi Özel Bankacılık” ödülünün sahibi oldu. Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, hem finansal hem de finansal olmayan ürünlerde zengin içerik sunduklarını söyledi.

Türkiye’yi özel bankacılık ile tanıştıran banka olduklarını hatırlatan Ülgen, gelecek dönemde de müşterilerine özel ayrıcalıklar sunmaya devam edeceklerini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu