Yatırım yapmaya başla!

Yapı Kredi, 2019’un İkinci Yarısında 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Gerçekleştirdi

Yapı Kredi Bankası, 2019 yılının ikinci yarısında toplamda 950 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladığını açıkladı.
Yapı Kredi, 2019’un İkinci Yarısında 950 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Gerçekleştirdi

Kuruluşunun üzerinden geçen 75. yılda da faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren Yapı Kredi Bankası, 2019 yılının ikinci yarısında 21 farklı ülkeden 39 bankanın katılımı ile toplamda 950 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi aldı. Söz konusu bu işlem, 2019’un ikinci yarısındaki sendikasyon kredileri arasında sayısı en yüksek katılımcıya işaret etti ve 1 milyar doları aşkın talep aldı.

Bankanın geri ölçeklendirme sonucu yaptığı bu işlemin 370 milyon dolar ve 520 milyon Euro olmak üzere iki farklı dilim halinde gerçekleştirildiği öğrenildi.

370 Milyon Dolar İki Dilim Halinde GerçekleştirildiVadesi 367 gün olarak belirlenen söz konusu bu sendikasyon kredisi, uluslararası piyasaların hem Türkiye’ye hem de Yapı Kredi’ye güven duyduklarının bir kanıtı olarak yorumlandı. Ayrıca kredinin toplam maliyeti libor+%2,25 ve euribor+%2,10 olarak belirlendi.

Konu hakkında açıklama yapan Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, reel sektörü desteklemenin başta gelen hedefleri olduğunu ve banka olarak hedefledikleri stratejik alanlarda sektör ortalamasının üzerinde sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirdiklerini, bunu sürdürmeye odaklı çalıştıklarını ifade etti.

Bu yıl itibarıyla bankanın kuruluşunun üzerinden 75 yıl geçtiğini söyleyen Erün, Türkiye ekonomisini destekleme ve müşterilere en iyi hizmeti sunma yolunda istikrarlı adımlar attıklarını açıkladı.

Yapı Kredi Gökhan ErünÖnemli finans kuruluşlarının yoğun talepleriyle karşılaşan bu sendikasyon kredisinin uygun faiz oranları ve iki farklı döviz cinsinden temin edildiğini açıkladı. Erün, sağlanan söz konusu bu kredinin dış ticaret finansmanı ve genel kurumsal hedeflerde fayda sağlayacağını ekledi.

Özellikle dış ticaret finansmanında Türkiye’nin en iyilerinden olan Yapı Kredi’nin gelecek dönemlerde müşterilerin lehine geliştirilen bankacılık anlayışı ile birlikte Türkiye’nin ihracat faaliyetlerini ve temel hedef olan ülke ekonomisinin kalkınmasına yönelik destek vermeyi sürdüreceklerini bildiren Erün, gelecekte Türkiye’nin en önde gelen bankaları arasında Yapı Kredi’nin ilk sıralarda yer almasını amaçlıyor.

Yapı Kredi’nin 2018 yılının Mayıs ayında gerçekleştirdiği sermaye artışı Türkiye’de son 10 yıl içinde gerçekleştirilmiş en büyük bedelli sermaye artışı olarak tarihe geçmişti. Ayrıca banka geçtiğimiz yıl toplamda 2,6 milyar dolarlık sendikasyon kredisi sağlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum