Yatırım yapmaya başla!

Yapay Zeka Corona Virüsünün İnsanlar Arasında Yayılmasını Engelleyebilir

Yapay zeka üzerine büyük yatırımlar yapan Landing AI, salgının yayılmasını önlemek için yeni bir teknoloji geliştirdi.
Yapay Zeka Corona Virüsünün İnsanlar Arasında Yayılmasını Engelleyebilir

Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünü önlemek adına pek çok sektör kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atıyor. Sağlık sektörü aşı ve ilaç çalışmalarına hız vermiş durumda. Diğer taraftan teknoloji şirketleri salgınla mücadele adına bağış kampanyaları düzenliyor ve çeşitli araçlar geliştiriyor. Son verilere göre dünya genelinde salgına yakalanan insan sayısı 2.5 milyona yaklaşmak üzere.

Virüse yakalanan ve hayatını kaybeden insan sayısının ise 170 bini geçtiği belirtiliyor. Salgının etkisini gösterdiği ülkeler, bulaşma oranını azaltmak için yeni önlemler almaya devam ediyor. Uzmanlar virüsün yayılmasını engellemek için insanların sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor.

Bu mesafenin korunması için yeni bir teknoloji geliştirildi. Yapay zeka üzerine yaptığı yatırımlar ile bilinen Landing AI şirketi, insanların birbirleri arasındaki sosyal mesafeyi sağlamasına yarayan araç üzerinde çalışıyor. Sistem kamera verilerini yapay zeka algoritması ile işliyor ve insanların arasındaki mesafeyi hesaplıyor.

Yapay zeka insanların etrafında dikdörtgen çiziyor ve birbirleri arasında olması gereken mesafeyi renklendirerek belirliyor. Yeşil renk sosyal izolasyonun sağlandığını gösterirken, kırmızı renk ise kuralın uygulanmadığını gösteriyor.

Landing AI yetkilileri bu teknoloji ile özellikle kalabalık iş yerlerinde insanların birbirleri ile olan mesafesini ayarlayabileceklerini söylüyor. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden Amazon’un kendi depolarında benzer bir sistem kullandığı belirtiliyor. Geliştirilen yapay zeka temelli sistemin nasıl çalıştığını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum