Yatırım yapmaya başla!

Yapay Zeka Çin’deki Sağlık Hizmetlerini Geliştirebilir

Çinli Ping An Technology’nin CEO’su Ericson Chan, yapay zekanın ülkedeki sağlık hizmetlerini geliştirebileceğini söyleyerek düşüncesini örneklerle açıkladı.
Yapay Zeka Çin’deki Sağlık Hizmetlerini Geliştirebilir

Yapay zeka hala nispeten yeni bir teknoloji olsa da Ping An Technology’nin CEO’su Ericson Chan, uygulamalarının halihazırda gerçek değer ürettiğini savundu.

Yapay zekanın daha yaygın hale gelmesi için girişimleri ve teknoloji devlerinin, işletmelerin karşılaştığı engelleri anlaması gerektiğini söyleyen Ericson Chan, zorlukların bu teknoloji ile çözülebileceğini vurguladı. Hong Kong’daki RISE Konferansı’nda konuşan Chan; “Çin’e bakın, örneğin hastanelerin sadece yüzde 8’i üçlü A derecelendirmesine sahip” dedi.

Bununla birlikte, söz konusu yüzde 8’lik hastanelerin tüm ulustaki hastaların yüzde 50’sinden fazlasına baktığını bildirdi.

Ping An Technology’nin CEO’su Ericson Chan Yüzde 8 Hastane Ulusun Yarısından Fazlası BakıyorSonuç olarak kaynakların eşit bir şekilde dağıtılmadığını, bunun da hastanedeki hastaların deneyimlerini bozduğunu söyledi. “Bir doktora görünmeden önce üç saatten fazla beklemeniz gerekiyor ve konsültasyonlar 7 veya 8 dakikadan fazla değil” diyen Chan, doktorların günde 12 saatten fazla çalışmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

İşte bu durumun yapay zekanın, hastalar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından deneyimlenen uyuşmazlığı azaltmaya yardım edebileceği bir yer olduğunu anlattı.

Yapay Zeka Çin Hastane Uyuşmazlık Yardım Edebilir Haberde Ping An Technology’nin, Çin’de büyük bir holding olan Ping An Group’un yüzde yüz iştiraki olduğu bilgisi de verildi ki şirketin odak noktası yapay zeka dahil, sağlık, finans ve akıllı şehirler gibi alanlarda çeşitli teknolojiler uygulamak üzerineydi.

Örneğin; fiziksel semptomlar ortaya çıkmadan önce bile belirli bir kronik hastalıktan muzdarip bir hastanın olasılığını tahmin edebileceğini ya da bulaşıcı hastalıkları önceden yüksek doğruluk payıyla tespit edebileceğini söylediği yapay zeka sistemleri geliştirmişti.

Programlarının, tıbbi görüntü taramalarında anormallikleri tespit edebileceği ve bunu normalde doktorların manuel olarak yapacağından kısa sürede yaptığı öne sürülüyordu. Chan de şirketinin teknolojisine duyduğu güveni şöyle anlattı: “Bunu beş dakikaya kadar çekebiliriz, dolayısıyla çok daha verimli ve tabii ki çok daha doğru. Sonrasında, yapay zeka teknolojilerinin hastaları takip etmesini bile sağlayabiliriz.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum