Yatırım yapmaya başla!

Bir Döneme Damgasını Vuran Yahoo Messenger Devri Kapandı

Geçmiş yılların en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Yahoo Messenger, bugün itibari ile resmen kapandı. İşte detaylar…
Bir Döneme Damgasını Vuran Yahoo Messenger Devri Kapandı

İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber kullanıcılar zaman içerisinde farklı platformlarda yer aldılar. Günümüzde WhatsApp, FacebookMessenger vb gibi uygulamalar sıklıkla kullanılırken 90’lı yılların sonunda ve 2000’lerin başında iCQ, MSN gibi programlar yer alıyordu.

O dönem en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri ise Yahoo Messenger olmaktaydı. Yahoo’nun yaptığı açıklama ile geçmiş yıllara damgasını vuran Messenger uygulamasının resmi olarak sonlandırıldığına yer verildi. Bugün itibariyle kullanıcılar eski konuşmalarını indirebilecek ancak mesajlaşma uygulamasını kullanamayacaklar.

Tüm Çabalara Rağmen Ayakta Duramadı

Tüm Çabalara Rağmen Ayakta Duramadı

Son yıllarda eski mesajlaşma uygulamalarının bir bir kapandığına tanık oluyoruz. Yine Yahoo Messenger gibi geçmiş yıllarda fırtına gibi esen MSN 2014 yılında kullanıma kapanmış ve tüm verilerini Skype’a aktarmıştı. Yine AOL Instant Messenger da geçtiğimiz yıl kapanma kararı almıştı.

Yahoo geçtiğimiz günlerde Messenger uygulamasını sonlandıracağını açıklamış ve resmi olarak kullanımı durdurmuş durumda. Ancak Yahoo Messenger’ın web sitesine halen erişim mümkün. Eğer sohbet bilgilerinizi almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmaısınız. Kısa zamanda buranın tamamen kapatılacağı belirtiliyor.

Yahoo Messenger Kullanıcıları Squirrel’e Yönlendirilecek

Yahoo Messenger Kullanıcıları Squirrel’e Yönlendirilecek

Yahoo Messenger kapanışı itibariyle geçmiş yıllarda MSN’in kapandığı günleri bizlere hatırlatıyor. O gün hizmetine son veren MSN, tüm verilerini Skype’a aktarmıştı. Yahoo Messenger’da yine aynı durum söz konusu olacak.

Uygulamayı kullanmak isteyen kişiler, şirketin yeni geliştirdiği grup mesajlaşma uygulaması Squirrel’e yönlendirilecek. Yahoo Messenger’ın bu kararı almasında son dönemde hızla yaygınlaşan WhatsApp ve Facebook Messenger’ın önemli rol oynadığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum