Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancı Yatırımcılar Hisselerini 4 Haftadır Satıyor

Yabancı yatırımcılar 4 haftadır hisse senedi satışlarına devam ediyor. Açıklanan bilgilere göre 30 eylül haftasında 300 milyon dolarlık hisse satışı görüldü.
Yabancı Yatırımcılar Hisselerini 4 Haftadır Satıyor
HABER GİRİŞ

Yabancı yatırımcılar hisse senedi satışlarını 4 haftadır sürdürüyor. Yurt dışındaki yerleşik kişiler, piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış şekilde 30 Eylül haftasında 300,3 milyon dolar değerinde hisse satışı yaptılar. 23 Eylül haftasında net 204,2 milyon dolarlık hisse senedi satan yabancı yatırımcılar, böylelikle 9 Ekim haftasından bugüne toplamda 551,8 milyon dolarlık satış yapmış oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verilerine göre DİBS (Kesin Alım) alımları 4,9 milyon dolara ulaştı.

Yurt dışındaki yerleşik yatırımcıların DİBS (Ters Repo) satımları 0,1 milyon dolar oldu. DİBS (Teminat) ve DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmedi.

Bilgiler göz önüne alındığında yurt dışındaki yerleşik kişilerin, hisse senedi stoklarının piyasa değeri 17 milyar 583,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS stoklarına bakıldığında ise DİBS (Kesin Alım) stokları 1 milyar 337,1 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 321,5 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 400,4 milyon doları buldu.

GCM Yatırım Banner

Şirket borçlanma senedi stoklarının ise 104,0 milyon dolar seviyesinde olduğu belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.