Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kasım’da Yabancının Tercihi Garanti Hisseleri Olurken, En Çok Turkcell Satıldı

Kasım ayında yabancı yatırımcının en çok aldığı Türk hisseleri 2,9 milyar TL ile Garanti Bankası, 962 milyon TL ile Akbank ve 917 milyon TL ile Tüpraş oldu.
Kasım’da Yabancının Tercihi Garanti Hisseleri Olurken, En Çok Turkcell Satıldı

Borsa İstanbul verilerine göre yabancı yatırımcılar Kasım ayında 29,5 milyar dolarlık alım, 28,5 milyar dolarlık satış yaptı. Yılın ilk 11 ayında gerçekleşen alım miktarı 172,5 milyar dolar, satış miktarı ise 177,7 milyar dolar oldu.

Resmi rakamlara göre yurt dışı yerleşik yatırımcı Haziran ayından bu yana ilk kez alım tarafında daha baskın oldu. Kasım ayında net 1 milyar dolarlık hisse senedi alımı gerçekleşti. Söz konusu dönemde yabancılar en çok Garanti Bankası hisselerini tercih ederken, en fazla çıkış Turkcell’de gerçekleşti.

Kasım ayında yabancı yatırımcı 2,9 milyar liralık Türkiye Garanti Bankası (GARAN) hissesi aldı.
GARAN Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Saat 15:00 itibarıyla %1,01 artıda 9 liradan işlem gören Garanti Bankası hisseleri gün içinde 8,92 – 9,09 arasında hareket etti. dün 8,91’den kapanan banka hissesi haftanın ikinci işlem gününe 8,92 TL ile yatay bir başlangıç yaptı. Piyasa değeri 37,9 milyar TL olan şirket hisseleri yıllık bazda %14 negatif bölgede fiyatlanıyor.

52 haftalık fiyat aralığı 6,24 – 12,62 olan banka hisseleri için teknik açıdan 8,84 – 8,94 aralığı destek, 9,13 – 9,18 aralığı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor. Yabancı yatırımcıların Kasım ayında en çok tercih ettiği Garanti Bankası’nı  Akbank, Tüpraş, Koç Holding ve Türk Hava Yolları izledi.

Geçtiğimiz ay yabancıların en fazla satış yaptığı Türk şirketi Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ORD (TCELL) oldu.
Turkcell Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Güne 15,4 TL’den başlayan Turkcell hisseleri 15,4 – 15,76 dar bandında hareket ederek, çok fazla değişiklik göstermedi. Haberimizi hazırladığımız şu dakikalarda %1,04 artıda 15,54 TL’den işlem görüyor. Şirket hisseleri yıllık bazda %11 pozitif getiri sağladı.

Yabancılar Kasım ayında 957 milyon liralık Tukcell hissesi sattı. En fazla satılanlarda Turkcell başı çekerken onu; 200 milyon TL ile Migros ve 189 milyon TL ile Koza Altın izledi. Söz konusu dönemde Yıldız Pazar’da 209,7 milyar TL’lik alım, 201,5 milyar TL’lik satım işlemi gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum