Yatırım yapmaya başla!

Y Kuşağı ABD Ekonomisi için Büyük Bir Dönüm Noktasını Tetikleyecek

Portföy yönetimi şirketi yöneticisi, 21 ila 38 yaşları arasındaki ABD yetişkinleri önümüzdeki on yıl içinde gereklilik harcamalarına öncelik vereceğini söyledi.
Y Kuşağı ABD Ekonomisi için Büyük Bir Dönüm Noktasını Tetikleyecek

Portföy yönetimi şirketi Smead Capital Management’ın CEO’su Bill Smead, yapılan yeni düzenlemeye göre 1981 ile 1996 yılları arasında doğanları ifade eden Y kuşağı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

21 ila 38 yaşları arasındaki ABD yetişkinlerinin gelecek 10 yılda, zorunluluk harcamalarına öncelik vereceğini söyleyen Bill Smead, bunun genç yetişkinlerin yakında Apple cihazları, butik bira ve Chipotle ürünleri almaktan uzaklaşmaya başlayacağı, bunun yerine tasarruflarını evler ve arabalar gibi çok pahalı ürünlere harcayacakları anlamına geldiğini dile getirdi.

Y kuşağının harcamalarında yaşanacak değişimin, ABD ekonomisi için tamamen farklı bir durum olacağının üzerini çizdi.

Y Kuşağı Harcama Değişimi ABD Ekonomisi Değiştirecek Bill Smead’in yorumları, Y kuşağının, ABD’de yaşayan en büyük yetişkin kuşak olarak 1946 ile 1964 yılları arasında doğan Baby Boomers grubunu geçerek zirveye yerleştiğinin düşünüldüğü bir zamanda geldi. Amerika Birleşik Devletleri Nüfus Sayım Bürosu’nun en son verilerine işaret eden Pew Research de 2018’deki bir raporunda, Y kuşağının 2019’da Baby Boomers grubunu devirmesini beklediğini yazmıştı.

Bu arada yeni düzenlemeye göre 1965 ile 1980 arasında doğan X kuşağının ise 2028’de Boomers popülasyonunu geçeceği tahmin edilmişti.

Y Kuşağı Baby Boomers GeçecekPew Research raporu Y kuşağını 2016 yılında, 20 ila 35 yaş grubu, Boomers’ı 52 ila 70 yaş grubu ve X kuşağını 36 ila 51 yaş grubu olarak tanımlamıştı. Smead de raporlara işaret ederek şöyle konuştu:

“Yani hayatlarına başlamak, hane halklarını oluşturmak, ekonomik açıdan inanılmaz derecede etkili şeyler yapmak üzere olan 21 ila 38 yaşları arasında 89 milyon insana sahibiz ve bunun gerçekleşmesi için ABD dışından kimseye ihtiyacımız yok. Ve biz onlara hayatlarını kurmaları için Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en düşük faiz oranlarını veriyoruz. Onlara pratik
olarak ev satın almaları ve araba satın almaları için para veriyoruz.”

ABD merkez bankası, kısmen küresel ekonomideki zayıflık nedeniyle, 2019’da iki kez faiz oranlarını düşürmüş ve indirim dünya çapında bir trende öncülük etmişti.

Y Kuşağı Ev Araba Almaya Başladıkça Ekonomi Değişecek ABD ekonomisi bu yıl yavaşlamış ve FED de 2019 GSYİH için yüzde 2.2’lik tahminde bulunmuştu. Merkez bankası, ticaret savaşı devam ederse ABD ekonomik büyümesinin bozulabileceği konusunda da uyardı.

Smead yaşananlara değinerek paranız hızının düştüğünü ve bunun nedeninin en büyük yetişkin nüfus grubunun zorunluluk harcamasının henüz gerçekleşmemesi olduğunu söyledi. Y kuşağının evleri ve arabaları satın almaya başladığı zaman paranın hızının toparlanacağını dile getirdi. “Sadece hesap yapın, Amerika Birleşik Devletleri’nin 330 milyonluk nüfusunda 89 milyon Y kuşağı insanı var.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum