Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Yüzde 20 Fırladı! Kripto Uzmanı Sıra Bu Coinde Dedi!

Kripto para piyasasında hareketli saatler yaşanmaya devam ederken, ünlü kripto uzmanı gözünü ADA'ya dikti ve altcoinden patlama beklediğini belirtti. Detaylar;
XRP Yüzde 20 Fırladı! Kripto Uzmanı Sıra Bu Coinde Dedi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’in 72 bin doları aştığı kripto piyasasında pek çok altcoinin de yükseliş hareketi sürüyor. Crypto Capital Venture’un kurucusu Dan Gambardello, bu ortamda Cardano ağının yerel para birimi ADA’nın mevcut fiyat hareketine ilişkin bir yükseliş analizi yaptı.

Kripto analisti ayrıca, ADA’nın bu boğa döngüsünde iyi performans göstermeyeceği fikrine katılmadığını açık bir şekilde ortaya koyarak, kripto para biriminin yükselişe geçmeden önce olması gereken yerde olduğunu vurguladı.

Cardano Fiyatı Nereye Gidiyor?

Gambardello, sosyal medya platformu X hesabından paylaştığı bir videoda CardanoADA’nın, yukarı yönlü bir sonraki hamlesinde 1,15 dolar ve 1,50 dolara kadar yükselebileceğini belirtti.

Bu açıklamayı, haftalık grafikte ADA’nın son kez bir kırılım yaptığı zaman kritik olan bir geri dönüş bölgesini vurgularken yaptı.

Kripto analisti, tokenın yine ADA’nın son kez patlamasından önce meydana gelen bu geri dönüş bölgesinin alt ucunda olduğunu iddia etti. Bu arada, emir defterine bakarak, 1,20 dolar fiyat seviyesinde tarihsel olarak çok fazla ilgi ve piyasa katılımcısı olduğunu ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

Kripto analisti ayrıca ADA’nın mevcut fiyat hareketinden endişe duyanların korkularını yatıştırmaya çalıştı. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşırken tokenın geride kalmasının “tarihsel olarak normal” olduğunu belirtti ve geçmiş döngülerden elde edilen verilere dayanarak ADA için bir hareketin yakın olduğunu öne sürdü.

Gambardello ayrıca “her şeyin yolunda gittiğini”, dolayısıyla endişelenmeye gerek olmadığını ileri sürdü.

Gambardello, ADA’nın neden henüz parabolik bir hareket yaşamadığını da açıkladı. Bitcoin’in Aralık 2020 ile Ocak 2021 arasında yeni zirvelere ulaşmaya devam ettiği 2021 boğa koşusuna atıfta bulunurken, Cardano’nun aynı dönemde geride kaldığını ve Ocak 2021’in sonlarına kadar herhangi bir hareket yapmadığını belirtti.

ADA Fiyat Grafiği Yatay Seyire İşaret Ediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ADA’nın hamlesini yapmadan önce ATH’sinden yüzde 80 oranında düştüğünü ve hatta Bitcoin yükselişteyken düşüşünü sürdürdüğünü, ancak “ADA çılgına döndüğünde” bu durumun birdenbire değiştiğini sözlerine ekledi.

Kripto analisti, ADA’nın “gecikme yaşadığına, ancak nihayet harekete geçtiğinide gerçekten çok güçlü bir şekilde hareket ettiğine” olan inancını yinelemeye devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.