Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Yatırımcıları Mutlu! Jed McCaleb’in Cüzdanı Boşaldı

Ripple Labs'ın kurucu ortaklarından Jed McCaleb'in şirketten ayrıldıktan sonra tazminat karşılığı almış olduğu XRP varlıklarının 8 yıllık satışı sonlandı. Detaylar haberde;
XRP Yatırımcıları Mutlu! Jed McCaleb’in Cüzdanı Boşaldı
HABER GİRİŞ

XRP için bir dönem sona erdi! Eski Ripple Labs ve Stellar Lumens kurucusu Jed McCaleb’in yıllar süren XRP satışları sonunda noktalandı.

Jed McCaleb, şirketten ayrılırken tazminat karşılığında kendisine tahsis edilmiş olan 5,7 milyar XRP’nin neredeyse tamamını elinden çıkardı.

McCaleb, Son İşlemini Gerçekleştirdi

TacoStand verileri incelendiğinde McCaleb’in, cüzdanında kalan son 5,32 milyon XRP’nin hemen hemen tamamını elden çıkardığı görülüyor. Güncel duruma bakıldığında cüzdanda şu an için yalnızca 46,7 XRP kalmış durumda.

Blockchain kaşifi XRP Scan’e göre, son XRP transferi Pazar günü TSİ 09.30’da gerçekleştirildi. Bu işlemin 394.742,18 dolar değerinde 1.1 milyon XRP’lik transferi içerdiği görülüyor.

McCaleb’in Hesabı XRP Defterinden Çıkıyor

İşlemden birkaç saat geçmesinin ardından ise hesap, bir “hesap silme” işlemi listeledi. Bu, artık bu hesabın XRP defterinde olmayacağını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Bu son işlem kısaca, McCaleb tarafından 2014 yılında rakip ödeme protokolü Stellar’ı kurmak için Ripple Labs’tan ayrıldıktan sonra başlatılan 9 milyar XRP satışının sonunu işaret ediyor.

McCaleb’in son sekiz yılda piyasaya sürmüş olduğu miktar, toplam dolaşımdaki XRP arzının yaklaşık yüzde 18,6’sını temsil ediyor. Bu veri, McCaleb’in bugüne kadarki satışlarının XRP’yi baskılayan önemli etkenlerden biri olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

XRP’nin sıkı savunucularından biri olarak tanınan XRP whale Twitter hesabı ise bu gelişmenin ardından yaptığı paylaşımda, nihai satışla birlikte, sonunda McCaleb’den daha fazla adet XRP’ye sahip olunabileceğini ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bitmek bilmeyen davası süren XRP şu sıralar 0,3623 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.