Yatırım yapmaya başla!

XING Mobility Miss R: “1.341 Beygir Gücüyle Tüm Yolların En Güçlü EV Aracı”

Her yol koşulunun en hızlı aracı olması beklenen XING Mobility Miss R'dan yeni bilgi ve video geldi!
XING Mobility Miss R: “1.341 Beygir Gücüyle Tüm Yolların En Güçlü EV Aracı”

Olaylara daha gerçekçi baktığımızda telafuz ettiğimiz güçler ve EV araçlarının ürettiği inanılmaz güçlerin tek sebebi Tesla Motors! Sebebi gayet açık; Elon Musk’un dahiyane fikirlerinden biri olan EV otomobiller, olağan şirketlerin hızlı motor değişimine ve aynı zamanda rekabet pazarına katılan yeni firmaları doğurdu. XING Mobility Miss R’ı 1.9 saniyede kalkış yapabilen Tesla Roadster’ın katili olarak sizlere göstermiştik. Farklı yol koşullarına uygun yapısıyla tanıtılan Miss R, araç segmenti içerisinde özel alanını oluşturuyor.

Tayvanlı şirket olabildiğince hız rakamlarında en iyi sonucu alabilmek için karoseri en hafif olacak şekillerde imal edeceğini söylemişti. Haliyle güçlü EV motorlarla daha az ağırlıktaki kütlenin hız sonuçları istenileni verecekti!

Miss R’ın bataryalarının dünyada başka bir örneği yoktu.

Ön tanıtımında aldığımız bilgiler içerisinde batarya teknolojisinden bahsedilmişti. 4116 hücre birleşiminden oluşacağı ve 5 saniye gibi kısa bir sürede değişime el verişli olacağından söz etmişlerdi. Bu araçtaki en kritik nokta, off road pistlerine ağırlık verilerek ele alınacak olması. Odak noktanın da toprak zeminlerde yapılacak büyük hızları diyebiliriz.

O yüzden şirket yol tutuş başta olmak üzere Miss R’ın güç dağılımları üzerinde çok iyi çalışmış olması gerek. XING’in aracını “Yol ve yol dışında yetenekleri olan dünyanın ilk elektrikli süper otomobili” şeklinde tanımlayabiliriz.

Prototiplerine uygulanan pil özellikleri şaşkınlık veriyor.

Her bir teker için koyulan EV ünitelerin 4116 hücreden oluştuğunu söylemiştik. 98 modüllü bataryalar, 1 Megawatt olacağı söylendi. Bahsi geçen rakamları şu an için başka bir firmada göremezsiniz.

Piller normalinden %50 daha hafif. Batarya hücrelerinin bu sonucu almasındaki etken “3M Novec 7200 E Engineered Fluid”e batırılmasından kaynaklı olduğu da eklendi.

XING, batarya teknolojisini sadece Miss R’da kullanmayacak.

Hali hazırda geliştirdiği pil teknolojisini şehir içi otobüslerinde, scooter motosikletlerde ve teknelerde kullanılacağından bahsedildi.

Tayvanlı şirketin EV üzerine yatırımları zaten açıkça gözüküyor. Şayet projesinde her hangi bir aksilik çıkmadığı sürece dünyada ilklerle dolu halde sahne alacak. O yüzden de ardı arkası kesilmeyecek yeni firma araçlarını duymamızda normal hale gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum