Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İletişim Endeksi, Türk Telekom ve Turkcell Hisse Performansıyla Düşüyor

Borsa İstanbul'da dünkü yükselişin devamı yaşanırken, iletişim endeksi kapsamında yer alan hisselerin negatif performansıyla düşüş gösteriyor.
İletişim Endeksi, Türk Telekom ve Turkcell Hisse Performansıyla Düşüyor

Borsa İstanbul dün %1 civarında alıcılı bir seyir izlemişti. 1400 puana yakın seyrini bugün de koruyan BIST 100 endeksi, sektör endekslerindeki dalgalı performansa bağlı olarak sınırlı bir kazanç gösteriyor. Turizm endeksi en büyük pozitif katkıyı sağlarken; bilişim, finansal kiralama, iletişim ve inşaat gibi sektörlerde negatif performans gözleniyor.

Borsa İstanbul İletişim Endeksi (XILTM) dünkü işlemlerde yükseliş eğilimi gösterirken, 378,36 – 382,7 puan aralığında dalgalanmıştı. Günün kapanışını 382,7 puandan gerçekleştiren iletişim endeksi, bugünkü işlemlere düşüşle 381,26 puandan başlangıç yaptı.

İletişim endeksi TSİ 14:50 sularında yüzde 0,36 oranında ekside 381,34 puanda seyrediyor.
İletişim Endeksi Yüzde 0,36 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Endeks açılışın ardından düşüş eğilimini 379,66 puana kadar sürdürdü. Bu noktadan toparlanma gösteren iletişim endeksi yeniden 382 puanın üstünü görürken düşüş eğiliminden kurtulamadı. Endeksin aşağı yönlü eğiliminin devam etmesiyle birlikte 380 ve 378 puanda bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 383 ve 384 puanda bulunan direnç noktaları izleniyor.

İletişim endeksinin performansını incelediğimiz zaman; haftalık %0,42 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %3,87 oranında değer kaybeden endeks, geçen yılın aynı zamanına göre %2,64 oranında daha düşük seviyeden işlem görüyor.

Endeks kapsamında yer alan Türk Telekom ve Turkcell hisselerinde negatif performans kaydediliyor. Türk Telekom hisseleri (TTKOM) TSİ 14:50 sularında %0,14 oranında ekside 7,38 liradan işlem görüyor. Turkcell hisseleri (TCELL) ise yüzde 0,46 oranında düşüşle 15,13 liradan el değiştiriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum