Yatırım yapmaya başla!

Xi Jinping İstikrarlı Büyüme Arayışında Finansal Risk Önleme Çağrısı Yaptı!

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Çin’in finansal sistemindeki riskleri uzaklaştırmayı unutmamakla birlikte ekonominin istikrarlı gelişiminin sağlaması gerektiğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Xi Jinping İstikrarlı Büyüme Arayışında Finansal Risk Önleme Çağrısı Yaptı!

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, devlet haber ajansı Xinhua’nın Cumartesi günkü haberine göre Çin’in finansal sistemindeki riskleri uzaklaştırmayı unutmamakla birlikte ekonominin istikrarlı gelişimini sağlamaya uğraşması gerektiğini söyledi.

Sonuçta, dünyanın ikinci büyük ekonomisi son 28 yıl içindeki en yavaş büyümesini kaydetmişti ve politika yapıcılar vergi indirimleri ya da kredi koşullarını hafifletme kaydıyla büyümeye destek vermeye çalışıyordu. Xi Jinping de konuyla ilgili; “Maliye ve para politikasının konjonktür karşıtı düzenlemesini güçlendirirken ve ekonominin makul bir aralıkta çalışmasını sağlarken istikrarlı büyüme temelinde riskleri önlemeye odaklanmak gerekli” yorumuyla dikkat çekti.

Haber ajansı Xi Jinping’in Çin Komünist Partisi’nin üst düzey yetkililerine finansal risklerin önlenmesi ve çözülmesinin temel bir görev olduğunu anlattığını yazdı.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping İstikrarlı Büyüme Arayışında Finansal Risk Önleme ÇağrısıÇarşamba günü Çin Başbakanı Li Keqiang de Çin’in önceki gerilemelerde olduğu gibi çok fazla teşvik kullanmayacağı yönündeki görüşünü tekrarlamıştı. Ancak pek çok zayıf verinin ardından yatırımcılar, Pekin’in daha yavaş bir yavaşlama riskini azaltmak için desteği hızlandırması ya da artırması gerekip gerekmediği konusunda soru soruyorlardı.

Çin şimdiye dek yavaşlayan ekonomiyi teşvik için gösterge faiz oranlarını düşürmekten kaçınmış fakat bu finansman maliyetlerini kolaylaştırırken borç dağına ekleme yapmıştı.

Xi Jinping Trump Görüşecek Ayriyeten Çin Merkez Bankası, küçük ve özel işletmelere borç para vermek için daha fazla kaynak ayırma amacıyla rezervleri düşürmüştü. Geçen ay Çin bankalarının rekor seviyede kredi vermesi de dikkat çekmiş toplam 3.23 trilyon yuan seviyesindeki kredi uzmanların iyimser yorumlaruyla sonuçlanmıştı. Örneğin, Çin Merkez Bankası’ndan bir yetkili daha önce hiçbir kredi kapağının açılmadığını söylemiş ve borç verme sıçramasının son adımların işe yaradığını gösterdiğini dile getirmişti.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping de ülkenin finans sektörünün reel ekonomiye hizmet etmesi gerektiğini fakat istikrarlı büyüme ile risk önlemenin dengelenmesi gerektiğini vurguladı. Tüm bunların yanında, manşetlerde Xi Jinping’in adının geçtiği bir diğer haber de Çin Devlet Başkanı ile Trump’ın görüşeceği yönündeki başlıklar oldu.

Buna göre Donald Trump, Cuma günkü açıklamasında ABD’nin Çin’le ticaret savaşını sona erdirmek için bir anlaşma yapmak ve 1 Mart tarihini uzatmak için Xi Jinping’le görüşmek istediğini söyledi. Çin Başkan Yardımcısı Liu He ile bir araya geldiği Beyaz Saray’da gazetecilere konuşan Trump, iki tarafın müzakerelerde ilerleme kaydettiğini bildirdi. Anlaşma için çok iyi bir şans olduğunu aktaran Trump, Çin tarafının da elinden gelen gayreti göstermeye hazır olduğunu belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum