Paylaşım

Playstation’ın En Büyük Rakibi Xbox One X Türkiye’de Satışa Sunuldu


 

Microsoft’un ürettiği son oyun konsolu Xbox One X Türkiye’de satışa sunuldu. Peki fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

Oyun tutkunlarının ilgi duyduğu başlıca konsollardan biri olan Xbox, One X sürümü ile piyasaya damgasını vurmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Microsoft’un üretip geliştirdiği Xbox One X, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuldu. Playstation ile beraber konsol denince akla ilk gelen platformlardan birisi olan Xbox One X’in Türkiye’deki satış fiyatı merak ediliyordu.

Xbox One X, her ne kadar Playstation kadar geniş bir oyun yelpazesine sahip olmasa da sahip olduğu donanım özellikleri ile ilgi çekmeyi fazlasıyla başarıyor. Microsoft’un oyun konsolu Xbox One X 4K teknoloji ile donatılmış durumda. Aynı zamanda daha önceden Xbox oyunlarına sahip olan kullanıcılar, bu yeni ürün ile mevcut oyunlarını daha yüksek kalitede oynama imkanı bulacaklar.

Xbox One X’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Microsoft menşeli konsol Xbox One X yurt dışında 500 dolar fiyatı ile satışa sunuldu. Ancak ürün ülkemiz sınırına giriş yaptığında 2.699 TL’den satışa sunulmuş durumda. 4K çözünürlük teknolojisini oyun tutkunlarının kullanımına sunan Xbox OneX, sahip olduğu donanım özellikleri itibariyle dünyanın resmi olarak en güçlü konsolu olarak biliniyor.

Xbox One X’in Üstün Donanım Özellikleri

Son teknoloji ürünü olan ve birbirinden üstün grafiklere sahip olan oyunları çalıştırmak için oldukça güçlü ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Microsoft piyasaya sürdüğü Xbox One X ile bu beklentiyi fazlasıyla karşılamış durumda. Dünyanın en iyisi olarak üretilmiş olan Xbox One X, 2.3 GHZ hızındaki işlemcisi ve 12 GB GDDR5 RAM’e sahip ekran kartı ile ağızları açık bırakıyor. Konsol ayrıca 1 TB büyüklüğünde depolama özelliği ile geliyor.

Her ne kadar piyasanın liderinin Sony PS4 olduğu görülse de XBox One X’in bu yarışta çok ta geride kalmayacağını söyleyebiliriz. Güçlü donanım özelliklerinin yanında oyun çeşitliliğinde gerçekleşecek gözle görülür bir artış, oyun tutkunlarının dikkatinin Xbox One X’e yönelmesine neden olabilir.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın