Yatırım yapmaya başla!

Xbox One’da Kullanıcılar Arkadaşlarının Oyunlarını Kolayca Satın Alacak

Microsoft popüler konsolu Xbox One için kullanıcı dostu bir özellik geliştirdi.
Xbox One’da Kullanıcılar Arkadaşlarının Oyunlarını Kolayca Satın Alacak

ABD’li teknoloji şirketi Microsoft’un oyun alanında büyük yatırımlar yaptığı biliniyor. Şirket konsol pazarında Xbox One ürünleri ile en büyük rakibi PlayStation 4’e karşı mücadele ediyor. Kullanıcılarına daha iyi özellikler sunarak kitleleri kendisine çekmek isteyen Microsoft, arkadaşlar arasındaki iletişimi kuvvetlendirmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere konsol oyunlarında arkadaşlar birbirlerini ekleyebiliyor ve çoklu oyun modlarında birbirleri ile karşılaşabiliyor. PC oyuncuları satın aldıkları oyunları arkadaşları ile paylaşabiliyor ve önerilerde bulunabilir. Bu anlamda Valve’ın sahibi olduğu dijital oyun servisi Steam’in oldukça başarılı bir deneyim sunduğu söylenebilir.

Microsoft’un yayınladığı güncelleme sayesinde benzer sistem Xbox One kullanıcılarına sunulmuş oldu. Kullanıcılar artık arkadaşlarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olabilecek ve dilerlerse satın alıp yükleyebilecek.

Xbox One için Arkadaşlara Yönelik Güncelleme

Xbox One için Arkadaşlara Yönelik Güncelleme

Dünya genelinde milyonlarca Xbox One kullanıcısı mevcut ve çok sayıda oyun satın alıyorlar. Gelen kılavuz güncellemesi ile kişiler arkadaş listelerindeki kullanıcıların hangi oyunlara sahip olduğunu görebilecek ve onları kolaylıkla satın alabilecek. Bu özellik hem arkadaşlar arasındaki etkileşimi artıracaktır hem de oyun şirketlerinin daha fazla kişiye satış yapmasına olanak sağlayacaktır.

Yine buradaki arayüz sayesinde oyunla ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen kullanıcılar oyunun resmi sayfasına yönlenebilecekler. Özelliği kullanmak için arkadaşın profili ziyaret edilerek oynamakta olduğu oyunun detaylarına ulaşmak mümkün. Özelliğin ekran görüntüsü Microsoft yöneticilerinden Larry Hryb tarafından paylaşıldı. Hryb yeni özelliğin kısa zaman içerisinde tüm Xbox One kullanıcılarına ulaşacağını söyledi.

Gelen yeni özelliğin oyun aramakla meşgul olan kullanıcılara önemli bir kolaylık sağlayacağı belirtiliyor. Microsoft’un konsol dünyasına getirdiği bu özellik önümüzdeki günlerde PlayStation 4 kullanıcıları için de sunulur mu bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum