Yatırım yapmaya başla!

Xbox Başkanı PlayStation 5’te SSD’nin Yer Almasından Övgüyle Bahsetti

Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen PlayStation 5 için Xbox Başkanından övgü dolu açıklamalar geldi.
Xbox Başkanı PlayStation 5’te SSD’nin Yer Almasından Övgüyle Bahsetti

Oyun dünyasında konsol ürünlerinin günümüzde büyük pay sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Geçmiş yıllardan bu yana Microsoft ve Sony, geliştirdikleri konsol ürünleri ile milyonlarca kişinin beğenisini kazanıyor. Pazarın büyük bölümüne ise PlayStation ürünlerinin sahip olduğu biliniyor. Microsoft ise son dönemde geliştirdiği Xbox One ile dikkatleri üzerine topluyor. 2020 yılı içerisinde Microsoft’un Xbox Series X modelini Sony’nin ise PlayStation 5’i tanıtması bekleniyor. Her iki ürün de resmi olarak gösterilmedi ancak ortaya çıkan sızıntılar ile donanımlarına dair önemli bilgiler mevcut.

Her iki konsolun da son teknoloji ürünü donanımlara sahip olacağı biliniyor. Oyun deneyimini önemli ölçüde yükseltecek bu donanımların başında ise SSD ürünlerinin geldiği görülüyor. Sata depolama aygıtlarına göre SSD cihazlar okuma yazma süresinde büyük fark yaratıyor. Bu da oyunların çok hızlı bir şekilde yüklenmesine zemin hazırlayacak. PlayStation 5’in SSD depolaması ile gelecek olması Xbox Başkanı Phil Spencer’ın da dikkatini çekti. Spencer, Sony’nin PlayStation 5 için SSD’ye yer verecek olması oldukça önemli bir hamle.

Xbox’ın Patronundan PS5 Açıklaması

Xbox’ın Patronundan PS5 Açıklaması

Xbox patronu Spencer, SSD ürünlerinin oyun konsollarında yer alacak olmasının yeni bir dönemi başlatacağını belirtiyor. Öncelikle oyun geliştiricilerin yeni konsollarda SSD teknolojisine özel yapımlar geliştireceğini söyleyen Spencer, oyun yükleme ekranlarının neredeyse ortadan kalkacağını belirtiyor. Xbox Başkanı Sony ile beraber kullanıcılara çok daha geniş bir ürün yelpazesi sunacaklarını ifade ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Spencer, “Mark Cerny ve Sony ekibinin de PlayStation 5 için SSD’ye yatırım yapmasını takdir ediyorum. Motorlar ve araçlar, uyumlu işlevleri bir araya getirebilir. Birlikte daha geniş bir ürün tabanı sağlayacağız ve geliştiriciler, bu donanım yeteneklerinin programlamasını yönetmek ve desteklemek için mümkün olan her şeyi yapacaklar. PS5 geliştirme kitim yok, Minecraft ekibimizin bile olduğunu sanmıyorum. Ancak endüstrinin bu tür çözümlerin kapsamlı kullanımından nasıl faydalanacağını görmek heyecan verici olacak.” diye konuştu.

Minecraft Önce Xbox Modeline Gelebilir

Minecraft Önce Xbox Modeline Gelebilir

Beklenen PlayStation 5 ile gelecek tüm özellikleri bilmediğini söyleyen Spencer, kendi oyunları Minecraft ile ilgili açıklamalarda bulunmayı ihmal etmedi. Oyunun geliştiricisi Mojang’ın henüz geliştirici kiti almadığını söyleyen Spencer, Minecraft’ın dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olduğunu belirtiyor.

Dolayısıyla oyunun ilk olarak Xbox Series X’e gelecek olması sürpriz olmayacaktır. Günümüzde oyun bilgisayarlarının büyük bölümünde SSD ürünleri kullanılmaya başladı. Bu aygıtları oyun konsollarında yer alacak olması rekabete nasıl yön verecek önümüzdeki dönemde görme imkanı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum