Yatırım yapmaya başla!

FED Işığında XAU/USD ile EUR/USD Primli, GBP/USD ve USD/JPY Negatif

FED Başkanı Powell açıklamasının paritelere yansıması ve ayrıntıları şöyle;
FED Işığında XAU/USD ile EUR/USD Primli, GBP/USD ve USD/JPY Negatif

EUR/USD Perşembe günü ekonomik verilerinde trafik hayli yoğun. Powell Ekim ayında nötr faiz seviyesinin üstünde olduğu belirtilmişti ancak dünkü konuşmada ise hemen nötr faiz seviyesinin hemen altında bulunduklarını açıkladı.

Bu söylem piyasalarda 2019 yılı reaksiyonunu güvercin olarak gösterdi. Gelişme dolar üzerine satış getirdi. Dolar birçok ülke para birimi karşısında değer kaybetti.

EUR/USD paritesinde dün yaklaşık %0.7’lik primlenme görülmüştü. Parite bugün de yukarı yönde (%0.18) hareket ediyor ve 1.1395 seviyesinde işlem görüyor. Bugün değişim oranları ile 1.140 psikolojik seviyesine yakın seyreden paritede 100 günlük hareketli ortalama noktasının direnç olarak gözlemlendiği 1.1460 seviyesi ve öncesinde olası 1.1413-1.140 dirençleri gözlemleniyor.

GBP/USD Negatif Çalışıyor

GBP/USD Negatif Yönde Hareketler SergiliyorGBP/USD yine Powell açıklamasının etkili olduğu finansalda, 1.2830 seviyelerine kadar yükselme görülmüştü. Paritede bugün yataya yakın eksi yönlü bir seyir hakim.

Değişimini eksi yönde %0.38 olarak gözlemlediğimiz parite 1.2776 seviyesinden işlem görmekte. Olası geri çekilmelerde takip edilebilecek yorumlanan destek noktalarını 1.280 ve 1.275 olarak gözlemleyebiliriz.

USD/JPY G-20’yi Bekliyor

USD/JPY Gerileme Kaydederken Trump Xi Görüşmesini ÖnemsiyorUSD/JPY paritesinde hafta sonu gerçekleşecek olan G-20 zirvesinde Trump – Xi görüşmesi etkili olacak. Ticaret savaşlarına baktığımızda ABD ve Çin arasında ticari bir mütabakatta olunamaması ateşi tekrar körükleyebilir.

Pariteleri canlı takip etmek için tıklayın!

Dün piyasaların genelini etkileyen Powell açıklamasından sonra paritede geri çekilme gözlemlendi, parite bugün %0.29’luk değer kaybı ile 113.28 seviyelerinden fiyatlanıyor. 50 günlük hareketli ortalaması 113.06 seviyesi olası destek noktası olarak gözlemleneceği gibi 112.200 seviyesinde bulunan 100 günlük hareketli ortalama bölgesi bir sonraki destek olarak takip edilebilir.

Değerli Metal FED Açıklamasına Fazla Reaksiyon Göstermedi

Altın Paritesi G20 Zirvesini GözetiyorXAU/USD FED’in faiz kararına yönelik açıklamasının aşırı etkili olmadığı değerli metalde G-20 zirvesi önemle takip ediliyor. Bugün yaklaşık olarak %0.51 oranında primlenen parite 1.225,97 seviyesinden işlem görüyor.

Yukarı yöndeki hareketin derinleşmesi senaryosunda 1.228 $ ve 1.235 $ dolar seviyeleri birer direnç olarak gözlemlenecek iken aşağı yönlü kırılmada ise 1.215 $ seviyesinde incelenen 50 günlük hareketli ortalama ve 1.211 $ seviyesinde görülen 100 günlük h.o. takip edilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum