Yatırım yapmaya başla!

X-Trade Brokers Yıl Sonu Dolar Tahmini 4,61 Seviyesinde

X-Trade Brokers tarafından yapılan değerlendirmede; Dolar/TL 2018 yılının üçüncü çeyreğinde 4,54, yıl sonunda ise 4,61 seviyesinde olması bekleniyor.
X-Trade Brokers Yıl Sonu Dolar Tahmini 4,61 Seviyesinde

Hafta sonu yapılan seçimin ardından hem yurt içinden hem de yurt dışından birçok analist Türkiye piyasalarındaki durumu değerlendirdi. Genel olarak ilk algı olumlu olsa da, risklerin halen devam ettiği ve ekonomiye dair izlenecek politikaların çok önemli olduğu belirtildi.

Seçim sonrasında oldukça karışık seyreden döviz kurları bir düşüp, bir yükseliyor. Bu sabah 4,62’den güne başlayan Dolar/TL için seçim sonrasında ilk tahmin yapan kurum ise X-Trade Brokers oldu.

Seçimlerin ilk turda tamamlanmasının ardından, dolar kuru için tahmin yapan ilk kurum X-Trade Brokers oldu.

Kesin olmayan sonuçların açıklandığı andan itibaren 4,53 – 4,72 geniş aralığında dalgalanan dolar saat 10:40 itibarıyla 4,6414 liradan işlem görüyor. Seçimlerden önce piyasada hissedilen yoğun baskı ile kur 4,93’lere kadar tırmanmıştı.

Piyasalarda panik havası yaratan bu durum yatırımcısını sevindirirken, Merkez Bankası’ndan yapılan müdahaleler sayesinde büyük oranda hızı kesildi. X-Trade Brokers Dom Maklerski tahminine göre; dolar kuru yılın üçüncü çeyreğinin sonunda 4,54 seviyesinde olacak. 2018 yılının sonunda ise 4,61’lerde seyretmesi bekleniyor.

2019 yılının ilk iki çeyreğinde dolar kurunun gerileyeceği öngörülüyor.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında 4,46’ya gerilemesi beklenen kurun, ikinci çeyreğin sonunda 4,53 olması tahmin ediliyor. 2019 yılının sonuna doğru ise yükselişe geçerek 4,68’i görmesi bekleniyor. Kurumun 2020 yılına ilişkin Dolar/TL tahmini ise şaşırtıcı bir şekilde 4,03 seviyesinde.

Seçim sonrası başlayan düşüş kısa sürdü ve piyasalar halen yön arayışında!

Seçimin hemen ardından kademeli olarak 4,53’lere kadar gerileyen kur, Pazartesi günü 4,72’yi gördü. Dün de bu dalgalı seyir daha dar bir bantta olmak üzere devam etti. Anadolu Yatırım tarafından yapılan değerlendirmede; bundan sonraki süreçte ilk olarak gözlerinde yeni kabineye çevrildiğini, Türk lirasındaki dalgalanmanın azalması için ekonomi yönetiminde kimlerin yer alacağı, ekonomiye dair nasıl bir politika izleneceği gibi gelişmelerin takip edileceği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum