Paylaşım

X-Tomi Yeni Pick-up Çizimleriyle Hayal Gücünü Zorlamış!


 

Yaptığı tasarımlarla çoğu zaman bizi hayretler içerisinde bırakan X-Tomi, çok farklı kamyonet çalışmaları yapmış!

X-Tomi rumuzlu tasarımcı kalemiyle neleri neye çevirebileceğinin bir ispatını daha yapmış. Özellikle hangi alanlarda kendini gösteriyor dersek, yeni çıkmış veya konsept halde araçları şirketinin bile düşünmediği hale getirmek! Özel çalışmalarına üç farklı modeli daha katmış. İlki BMW’nin en büyük yapı taşı olan X7′yi bir kamyonete çevirmek.

Ardında gelen çalışma da ise convertible olarak gördüğümüz ve geçtiğimiz günlerde son nesli gösterilen Evoque‘yi kamyonete dönüştürmüş. Her zaman üst markalarla değil de orta alt sınıf araçları da konu alan X-Tomi, Lada XRay’ı da çift kabinli ticari araca dönüştürmüş.

Böyle bir BMW çıksa, acaba kamyonet sınıfı denilebilir mi?

BMW’yi en son X8 olarak yorumlamasını yapan tasarımcı, Range Rover ve Land Cruiser‘ın fırtınasına katılacak X7’yi bu sefer Toyota’nın Tundra‘sı ile yarıştıracak hale getirmiş.

Marka tarihinin en büyük ızgarasını taşıyan X7’nin parça çıkarması yapılmadan, arka kapıdan itibaren üst kısım yok edilmiş. Biliyoruz ki Alman marka bunu yapmayacak. Zira, tarzı değil. Birisi çıkıp, fazlaca ödeme yaptıktan sonra X7 Pick-up‘ı gösterirse de şaşırmamak gerekir.

Sıradaki aracımız BMW’ye göre daha olası duran Lada XRay kamyonet.

Dediğimiz gibi Lada’ya yapılan kasa değişimi X-Tomi’nin yaptıkları içerisinde en muhtemel olanı. BMW X7 Kamyonet’in arka kapısı dardı. XRay’da bu ölçüler standart bir sedan araç düzeyinde.

Turuncu renkli Rus aracı aslında şirketi tarafından değerlendirebilecek kadar gerçek duruyor.

Orta sınıfı geçip tekrar premium sınıfa, yani Range Rover’a geliyoruz.

X-Tomi Dizayn’ın son yaptığı çalışma Evoque’nin komple arka kısmını açmak olmuş. Bizler bunun tam açık halini Hamann’la görmüştük. Vakit kaybetmeden yeni Evoque’yi de dönüştüren X-Tomi’yi her zaman olduğu gibi tebrik ediyoruz.

B sütundan sonrasını yok sayan stilistçi, yine pürüzsüz iş yapmış. Bakalım bundan sonra hangi marka modellerinin farklılaştırılmasına şahit olacağız!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın