Paylaşım

X – Tomi Subaru’dan Önce Forester’a “STI Versiyon” Yükledi!


 

Subaru'nun yeni tanıtımını yaptığı Forester için X - Tomi şimdiden STI'ın nasıl olacağını bizlere gösterdi!

Tasarımlarıyla otomobil severlerinin kalbini çoktan çalan X- Tomi, Japon firmanın düşünmesi ve yapması gerekenleri erkenden kendi gerçekleştirmiş. İlk başta Japon dergide cesurca gösterilen Forester, kapsamlı olmayan makyajlamaya tabi tutulmuştu. Kalıplarını büyük oranda sabit tutmayı yeğleyen marka, 360 derece bakışlarda ön ve arka görünümde kısmı parça değişimine gitmişti.

Render bir kare ile karşımıza çıkan görüntü de duyguları harekete geçirecek detaylar görüyoruz. Olayı bambaşka yere taşıyan tasarımcı, Forester’ı eski günlerine geri döndürmüş diyebiliriz. Çünkü karoserine yükledikleriyle ilk nesilde olduğu gibi wagon otomobilin AWD desteği şeklinde yorumlanmış.

Yine zengin platformuna yakışır şekilde grafik yüklemesi yapılmış.

X – Tomi’nin STI mavisiyle işlere başlaması bile ortamda STI havası oluşturmuş. En başta söyleyelim; Subaru’da bundan fazlasını düşünmeyecektir. Güç versiyonu için yapılacaklar listesindeki her madde profesyonellikle uygulanmış.

Tampon yapısı yenileme sonrasında gelip, sadece alt aydınlatma ekipmanıyla ele alınmış. Izgara ve alt kısım öğelerine hafif mat siyah parçalar görüyoruz. Kupanın yere daha fazla yaklaştırılıp, süspansiyon sisteminin hıza göre ayarlandığı göze çarpıyor.

Motorunda turboya şimdilik yer vermeyen Subaru, sizce STI’ı çıkartırsa nasıl bir ünite düşünür?

Aslında Forester’ın son güncellemesinde 2.5L hacimli motoruna 182 beygir vererek, güç kısmını biraz daha yukarıya taşımıştı. STI’ın çıkması durumunda departmanın bunun için yine aynı üniteye en az 320 beygir vereceğini düşünüyorum. Veya 2.0L üzerinden sınırlı sayıda üretilen Impreza WRX – STI‘ın 324 beygirlik ünitesiyle düşünülebilir.

STI’ın full yüklemeleriyle rendır’ı çıkartılan Forester’ın, arka kısmını görmesekte performan egzozları ve daha geniş bir difüzör yapısında olacağını da biz aklımızdan eklemiş olalım.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın