Yatırım yapmaya başla!

X – Tomi’nin RR Cullinan için Hazırladığı Farklı Kasa Tipleri!

Tasarımlarıyla araçları görmediğimiz veya göremeyeceğimiz şekillere sokan X - Tomi, bu sefer Cullinan'ın farklı kasa tiplerini yorumlamış.
X – Tomi’nin RR Cullinan için Hazırladığı Farklı Kasa Tipleri!

Uzun süredir bizleri bekletip, geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan Kraliyet Ailesi’nin ilk ultra lüks SUV’u Cullinan, X- Tomi’ye yakalandı. Tasarımcı bazen hayretler içerisinde bırakan çalışmalarını sunarken çoğu çizimleri markalara ilham olacak cinstendi. RR’nin CUV olarak adlandırdığı aracı, Phantom çizgilerinde yüksek gövde karoseriyle yollara çıkışını yapmıştı.

X – Tomi, belki de hiç olmayacak, görünce “acayip olurdu” yorumunu mutlaka yaptıracak digital çizimlere imzasını atmış. Alanına baktığımızda Cullinan’ın rakipsel manada Bentley Bentayga ile mücadele etmesi gerekiyor. O konuda bir üstünlük söz konusu olsa da fazla dile getirmemek gerekir!

Tasarımcının ilk çalışması olarak üstü açık CUV’u gösterelim.

Evet, gördüklerimiz gayet açık ve net. Konfor özellikleriyle ön plana çıkan Cullinan’ın, en pahalı tasarım harikası cabrio listesinde geçen Phantom Drophead ile yakınlığı göze çarpıyor. Bu kısma bizden kocaman bir 10 puan!

İkinci çalışmada ise RR CUV’un pick-up versiyonu nasıl olurdu diye merak edilmiş.

BMW’nin premium kamyonet sınıfına sokacağı X5 4X4 Pick-up misali olmuş. Yani bilindik SUV kasasında gerçek olmayan bir görüntü verilmiş.

Geldik üçüncü kasa tipi olan Cullinan Coupe’ye!

Olabilir de, olmayabilir de! Aynı renk ve çizimler üzerinden gidilerek intihar kapıları ön kısma alınmış. İşin aslı imkansız bir şey değil. Rolls Royce zaten cüsseli tek kapı otomobiller üreten bir firma.

Sonuncu X -Tomi tasarımında Cullinan’a ucuz görünüm verilmiş.

Modellerin basit görünümlü hallerini yapmak aslında bir X – Tomi geleneği oldu. Bundan önce hayalleri süsleyen otomobillerin en baz şekillerini vermişti. Ve ucu şu an en kaliteli 4×4’a kadar uzanıyor.

Bazı detayları kafasına göre yorumlayan X – Tomi jant, kapı, panel vs. ne varsa kasa tiplerine uydurmuş. Coupe, convertible yapılarda görme şansımız bir nebze yüksek olsa da pick-up ve donanımsız versiyonlara şimdiden imkansız dememizde bir sakınca olmayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum