Yatırım yapmaya başla!

X-Tomi’den BMW X7 M Yorumu Dışında X8’in de Hayali Kurulmuş

Otomobil tasarımlarıyla göz dolduran X-Tomi, yine BMW'den önce X7 M ve X8 SUV modellerini tasarladı!
X-Tomi’den BMW X7 M Yorumu Dışında X8’in de Hayali Kurulmuş

BMW’nin yeni marka yüzüne kavuşması ardından modellerin hemen hepsinde köklü değişimler yapmıştı. Lüks alanda 7 Serisi dikkat çekici özelliklerle donatılmış olsa da asıl merak 8 Serisi üzerineydi. 19 sene sonra efsaneyi yeniden ortaya çıkartan BMW, spor klasmanın zirvesinde de yapabildiklerini yine çekinmeden göstermişti.

Şimdi de, araç tasarım duayenlerinden X-Tomi, BMW X7‘yi canavarlaştırmasının ardından Audi’nin arazideki yeni elektriklisi Q8‘e rakip hazırlamış. Her iki çizimde sağlam stiller besliyor. Karşınızda en yeni X-Tomi BMW dijital çizimleri!

BMW’nin en büyük ızgarasına sahip X7, en hızlı M olarak yorumlanmış.

BMW SUV’larına yapılan ilk M yorumu X5 ile Nikita Aksyanov‘dan gelmişti. Alpina’nın özel mavi rengiyle süslenen kaporta, X7 M ile olan hayallerimizin boyutunu artırıyor. Böbrekler siyah renge, dik çubuklara ve krom bir çerçeveye sahip.

X-Tomi M Design Birimi gibi düşünüp, tamponlar dahada genişletilerek hava girişleri normal bir aracın iki katı büyüklüğüne getirilmiş. Plastik aksamların şekilleri havalı olmuş. Asfalta yakın tutulan karoserde, 22 inç siyah jantlar X7 M’e yerleştirilmiş. BMW’nin son zamanlarda en çok beğendiğimiz kısmı da far tasarımı ve içeriği!

Profesyonel tasarımcı bir üste geçerek sportif arka tasarımla birlikte X8’i hayal etmiş.

X7’deki temel öğeleri bırakmış diyebiliriz. Tamponun krom ayrıntıları dikkatinizi çekmiştir. Alt difüzör kısımları yine parlak malzeme. X7 M’e göre jantlar küçük ve 20 inç civarlarında. SUV klasmanında Coupe formlu tasarım anlayışını ilk BMW başlatmıştır.

Tarz bozulmadan hayali xDrive40i X8‘in arka kısmı oval çizilmiş. BMW’ye fikir olabilecek bir çalışma olsa da markanın aklındaki kesinlikle şu an bu değil.

Üretime alınırsa da Mercedes’in GLE-GLC Coupe ilişkisine benzeyecek. X8’i bol kromlu şekilde ele alan X-Tomi, yine gayet başarılı. Bir şirket için en önemli kişiler olan otomobil tasarımcılarının işleri gerçekten kolay değil. Kafalarında BMW gibi markaların bazı geleneklerine bağlı kalarak, birçok insan zevkine hitap edecek şekilde bir aracı oluşturmak gerçekten zor olsa gerek. Yeni ünlü tasarımcının yeni X7 M ve X8 çalışmasını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum