Yatırım yapmaya başla!

Kumarhane Devi Wynn’in Crown Resorts ile Görüşmesi Stratejik Bir Değişikliğe İşaret Ediyor

Wynn Resorts’un Avustralya merkezli Crown Resorts’u devralma teklifinin casino devi için stratejide bir değişikliğe işaret ediyor olabileceği söylendi. İşte detaylar;
Kumarhane Devi Wynn’in Crown Resorts ile Görüşmesi Stratejik Bir Değişikliğe İşaret Ediyor

Wynn Resorts’un Avustralya merkezli Crown Resorts’a yönelik 7.1 milyar dolarlık devralma teklifi, analistler tarafından dünyanın ikinci en büyük kumarhane işletmecisinde değişen bir yaklaşım olarak yorumlandı. Fitch Ratings’in direktörü Colin Mansfield, bugün CNBC’ye verdiği demeçte, Wynn Resorts’un stratejisinde kesinlikle bir değişiklik olduğunu söyledi.

“Bu bir şirket satın alıcısının aksine tarihsel olarak mülk geliştiricisi bir şirket” diyerek de düşüncesini açıkladı. Crown Resorts Salı günü Wynn ile muhtemel bir satın alma için müzakerelerde olduğunu duyurmuş, ancak Wynn Resorts daha sonra ön görüşmelerin vakitsiz ifşasına işaret ederek müzakereleri sonlandırmıştı.

Fitch Ratings’den Mansfield, bu tür konuşmaların Steve Wynn şirketin başındayken yapılamayacağını vurguladı.

Kumarhane Devi Wynn’in Crown Resorts ile Görüşmesi Uzman Yorumları Sonuçta Trump’ın harika bir arkadaş dediği milyarder iş adamı taciz suçlamaları ile geçtiğimiz yıla bomba gibi düşmüş, kısa süre sonra da baskılara dayanamayarak istifa etmek zorunda kalmıştı. Şubat ayında gelen istifada Steve Wynn; uzun süredir negatif tepki aldığını ve sürdürdüğü görevleri bundan sonra yeteri kadar etkili şekilde devam ettiremeyeceği sonucuna vardığını bildirmişti. Mart ayının sonuna kadar ise kurucusu olduğu şirketteki hisselerinin tamamını sattığını duyurmuştu. Bu arada kendisi cinsel taciz iddialarını hala reddetmeye devam ediyor.

Finansal hizmetler şirketi Shaw and Partners’in yatırım danışmanı Adam Dawes de hamlenin yönetimdeki bir değişikliğe atfedilebileceği yönünde yorum bildirdi.

Kumarhane Devi Wynn’in Crown Resorts ile Görüşmesi Staretik Değişiklik Mansfield’ı destekleyen uzman, ne zaman uzun vadeli bir CEO hareket etse bunun yeni bir işletme yönünde ya da işletmede gelişme yönünde bir değişikliği doğurduğunu dile getirdi. Görüşmelerdeki başarısızlığa rağmen Dawe, bir anlaşmanın gelecekte yeniden masaya yatırılabileceğini de öngördü. Crown’un hisse performansına işaret ederek; “Bunun Wynn adına biraz taktiksel bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Yaptıkları şey bu anlaşmanın sona vermesine izin vermeleri fakat bu anlaşmanın sonunda gerçekleşeceğini düşünüyoruz.” dedi.

Fitch Ratings’den Mansfield de anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda Wynn’e yarar sağlayacağını söyledi.

Kumarhane Devi Wynn’in Crown Resorts ile Birleşmesi Yararlı Olur “İşlemin haberini ilk duyduğumuzdaki tepkimiz, Crown’un varlıklarının Wynn’in genel portföyüne eklenmesinin hem operasyonel hem de stratejik açıdan Wynn için olumlu bir şey olacağı yönündeydi” diyen Mansfield, Avustralya’da yaklaşık yüzde 46’lık pazar payına sahip olan Crown’un alınmasının Wynn’e şu anda erişimi olmayan bir pazarda güçlü bir tutunma noktası vereceğini aktardı. Ayrıca, Crown’un mevcut varlıklarının gerçekten yüksek kaliteli olduğunu ve Wynn’in geniş portföyüne oldukça iyi uyduğunu kaydetti. Son olarak da daha geniş perspektiften işlemin kumarhane devine daha fazla küresel çeşitlilik katacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum