Yatırım yapmaya başla!

WPP Yeniden Yapılanma için 300 Milyon Sterlin Harcayacak!

WPP, dünyanın en büyük reklamcılık grubunu ajans sayısını azaltarak ve New York’ta daha fazla yetenek işe alarak büyümeye geri döndürmek için çalışacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
WPP Yeniden Yapılanma için 300 Milyon Sterlin Harcayacak!

Zor zamanlar yaşayan dünyaca ünlü reklam şirketi WPP’nin, şirketi büyümeye geri döndürmek için önümüzdeki üç yıl boyunca 382 milyon dolar harcayacağı açıklandı. Sonuçta WPP, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı üçüncü çeyrek sonuçlarında da kötü gidişatını sürdürmüş, beklentileri karşılayamayan veriler sonrasında Londra piyasalarında yüzde 20 değer kaybetmişti.

Bugün manşetlere yerleşen haberlere göre ise WPP, dünyanın en büyük reklamcılık grubunu önümüzdeki üç yıl içinde ajans sayısını azaltarak ve New York’ta daha fazla yetenek işe alarak büyümeye geri döndürmek için çalışacağını bildirdi.

Bugün İngiltere’den gelen raporlarda, WPP’nin 7500 kişiyi ya da 134.000 kişilik küresel işgücünün yaklaşık yüzde 5.5’ini işten çıkartacağı belirtildi.

WPP Yeniden Yapılanma için iMilyonlar Harcayacak Haberin, 33 yıllık Martin Sorrell devrinin ardından şirketin CEO’su olan Mark Read’in Kasım ayının başlarında işe alımların durdurulacağını açıklamasının ardından gelmesi dikkat çekti. Ayrıca Mark Read’in kesintiyi bugün çalışanlara Londra’daki genel merkezde açıklayacağı çünkü CEO’nun şirket hisselerindeki ve varlıklarındaki dramatik düşüşün ardından hissedarları yatıştırmaya çalıştığı söylendi.

WPP, müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermek ve kullanışsız yapısından kurtulmak için 3 yıl içinde yeniden yapılanma maliyetlerinin 300 milyon sterline ulaşacağını tahmin etti.

WPP Büyümeye Geri Dönmek için 300 Milyon Sterlin Harcayacak Öte yandan, kesintilerin işin yerel kolunu nasıl etkileyeceğinin bilinmediği ve WPP AUNZ’un sorulara cevap vermediği de aktarıldı. Burada WPP AUNZ’un Ekim ayında Mike Connaghan’ın şok istifasının ardından hala bir CEO atamadığı hatırlatıldı. Morgan Stanley de yakın tarihli bir raporunda WPP’nin önümüzdeki yıllarda mevcut kurumları birleştirmeyi ve personel kesintisini içeren bir planla 875 milyon dolarlık tasarruf etmeyi hedeflediğini yazmıştı.

Ancak birleşme ve işten çıkarmalara rağmen WPP’nin 2019’daki gelirlerinin 2018’ten düşük olacağını öngörmüş, bunun küresel ekonomiye ve orantılı reklam harcamalarına bağlı olduğunu iletmişti.

Reklam Devi Yeniden Yapılanma Binlerce Kişi işten Çıkartacak UBS de bu yılın başlarında WPP CEO’su Martin Sorrell’ın şirketten ayrılmasının reklam devini kötü etkileyeceği yönünde uyarılarda bulunmuştu. Halihazırda Mark Read’in liderliği altında WPP, VMLY&R ve J. Walter Thompson’ı şekillendirmek için Y&R ile VML’yi birleştirmişti.

Burada birçok personel kesintisinin geleneksel yaratıcı ve medya ajanslarından değil WPP’nin bilgi teknolojisi ve finans departmanlarından yapılacağı vurgulandı. Zaten Mark Read de daha önceki açıklamalarında, herhangi bir tasarrufun işin yaratıcı koluna yeniden yatırılmasını istediğini dile getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum