Yatırım yapmaya başla!

33 Yıllık Martin Sorrell Devrinin Ardından WPP’nin Yeni CEO’su Mark Read Olacak!

Kaynakların verdiği bilgiler ışığında gündeme yansıyan haberlere göre WPP’nin yeni CEO’u Mark Read olacak. Detaylar şöyle;
33 Yıllık Martin Sorrell Devrinin Ardından WPP’nin Yeni CEO’su Mark Read Olacak!

Dünyanın en büyük reklamcılık ve halka ilişkiler şirketlerinden WPP’ye yeni CEO olarak Mark Read’in atanacağı söylendi. Haber sektörde büyük yankı uyandırırken, basına yansıyan bilgiler dikkat çekti.

Konuyla yakından alakalı bir kaynağın Reuters’a verdiği demece dayandırılan haberde; WPP’nin Mark Read’i önümüzdeki hafta Martin Sorrell’in yerine getireceği ve resmi duyurunun yapılmasına çok az süre kaldığı belirtildi. İlaveten, Read’in Nisan ayında kişiye yönelik kötü davranış suçlamalarıyla 33 yıllık görevinden ayrılan Martin Sorrell’in ardından COO olduğu hatırlatıldı.

Dünya reklamcılık devi WPP’nin yeni CEO’sunun Mark Read olacağı yönündeki haberler iş dünyasında büyük yankı uyandırdı.

WPP’nin Yeni CEO’su Mark Read Olacak!Şirketin kendisine yönelik suçlamaların ardından Nisan ayında 33 yıllık görevini bırakarak WPP’den ayrılan Martin Sorrell’ın yerine geçeceği iddia edildi. Yakın kaynaklardan alınan bilgilere dayanan haberde, iki tarafın anlaşmaya vardığı takdirde Read’in yeni CEO olarak göreve getirileceği söylendi. Şu anda COO olarak görev yapan Read’in Sorrellin yerine geçecek olması dikkat çekti.

Keza WPP’yi 1986 yılında kuran Martin Sorrell, inkar ettiği bir kişisel suiistimal dolayısıyla Nisan ayında görevinden ayrılmıştı.

Martin Sorrell Nisan'da İstifa EttiBu haber şirket çalışanlarına gönderilen yazılı bir açıklamayla duyurulmuş, iddialara ilişkin yorum yapılmasa da insanların kendilerini güvende hissettikleri ve destekledikleri bir yerde çalışması gerektiği vurgulanmıştı. Mark Read imzalı notta, Andrew Scott’un politikalar ve davranış kurallarının nasıl uygulandığına dair bir gözden geçirme yapılacağı dile getirilmişti.

Sonuçta, WPP Read’in göreve getirileceği yönündeki iddialara yanıt vermeyi reddetse de kaynaklar bunun yüksek olasılıklı olduğunu savundu.

WPP Yeni CEO Mark Read Olacak Söylentileri WPP açıklamasında ayrıca; “bir aday ile anlaşma yapıldığı anda borsaya bir açıklama yapmak zorunda kalacağız” sözlerini kullandı. İlaveten; atamanın önümüzdeki Salı gününde şirketin dönem sonuçlarıyla birlikte açıklanabileceği bildirildi.

Tüm bunların yanında, Sorrell’in ardından şirketin geçici başkanlık görevini yürüten Mark Read’in zor bir durum içerisinde olan şirketin başına geçecek olması da dikkat çekti. Çünkü sektörde yaşanan değişimler sonucunda sorun yaşayan WPP’nin geçen yıl 2009’dan bu yana en kötü mali yılını bildirdiği ve büyüme konusunda pek çok uyarı aldığı biliniyordu.

Müşterilerin çoğu kendileri için birtakım dijital pazarlamalar yaparak maliyet tasarrufu sağlamaya çalışıyor, diğerleri de reklam danışmanlığı için danışmanlara başvuruyordu. Büyük bir kesim de reklam için doğrudan Facebook ile Google’ı kullanıyordu. Ve Read, bu durumla ilgili Haziran ayında yaptığı açıklama da WPP’nin endüstriyi yeniden şekillendiren dijital devrimin öncesinde radikal bir değişime ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum