Yatırım yapmaya başla!

Dünya Devi WPP’nin CEO’su: “7 Teknoloji Devi Medya Sektörünü Değiştirecek”

Dünyanın en büyük reklamcılık ve halka ilişkiler şirketlerinden WPP’nin CEO’su, yaptığı açıklamalarla sektörde yankı uyandırdı. İşte o açıklamalar;
Dünya Devi WPP’nin CEO’su: “7 Teknoloji Devi  Medya Sektörünü Değiştirecek”

Medya sektörünün her geçen gün biraz daha değiştiği şu günlerde konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan WPP CEO’su Martin Sorrell, teknoloji devlerini “korkutucu 7” olarak tanımladı.

Ve bu teknoloji devlerinin; Amazon, Google, Facebook, Microsoft, Netflix, Alibaba ve Tencent olması haberi biraz daha ilgi çekici kıldı. Nitekim ünlü CEO, söz konusu 7 şirketin medya sektörünü ciddi şekilde değiştirdiğini söyleyerek dev birleşmelerin de bu değişiklikten kaynaklandığını belirtti.

Sorrell, teknoloji devleri Amazon, Google, Facebook, Microsoft, Netflix, Alibaba ve Tencent’in medya sektörünü değişime zorladığını öne sürdü.

WPP CEO’su Martin Sorrell AçıklamalarÖyle ki medya devi Comcast’ın Fox’un da satın almak istediği Sky hisseleri için 22.1 milyar sterlinlik teklif sunmasını, bu 7’linin yarattığı baskıdan kaynaklandığını belirtti. İlaveten; AT&T ile telekomünikasyon devi Time Warner’ın tartışmalı birleşmesinin de aynı nedenle olduğunu dile getirdi.

Teknoloji şirketlerinin medya devlerini hem kısa hem de uzun vadede birleşmeye yönlendirdiğini söyleyen Sorrell, büyük bir eşitsizliğin ortaya çıktığını vurguladı.

Amazon, Google, Facebook, Microsoft, Netflix, Alibaba ve Tencent Medya Sektörünü DeğiştirecekÇünkü Sorrell’a göre Netflix ve Amazon gibi şirketler içerik tarafında geleneksel içerik üreticilerine göre çok daha fazla bütçe ayırabiliyorlar. Açıkça görülen bu durum Netflix’in 2018 yılında 80 yeni film planına, online platformun Fox’tan ayrılan Ryan Murphy ile 300 milyon dolarlık anlaşma yapmasına, piyasa değerinin 100 milyar doları geçmesine ve benzeri haberlere bakarak rahatlıkla doğrulanabilir.

İlaveten; bu alanda kendini göstermeye kararlı olan sosyal medya devi Facebook’un da orijinal içerikler konusunda iddialı çalışmalar yaptığını biliyoruz.

Teknoloji Şirketleri Medya Devlerini Birleşmeye İtiyorKeza geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Elizabeth Olsen başrollü yeni orijinal içerik de bunun kanıtlarından! Nihayetinde; WPP CEO’su açıklamasında medya sektöründe yaşanan bu değişikliklerin, şirketleri önünde sonunda birleşmeye yönlendireceğinin üzerine epey bastı.

Tüm bunlara ek olarak; kendisi daha önce de Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşmuş, Amazon’un Facebook ile Google’ın dijital reklam liderliğini tehdit ettiğini belirtmişti. Bunu desteklemek için de dünyanın en büyük reklam şirketlerinden olan WPP’nin geçen yıl Google’a 5 milyar dolar, Facebook’a 2 milyar dolar ve Amazon’a 200 milyon dolar ödediğini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum