Yatırım yapmaya başla!

Akıllı Teknoloji 990 Milyar Dolarlık Sorunu Çözmeye Yardım Ediyor!

Gıda atık ve kayıplarının yıllık maliyeti 990 milyar dolara ulaşırken, akıllı teknolojinin bu sorunu çözmeye yardımcı olduğu söylendi. Detaylar aşağıda;
Akıllı Teknoloji 990 Milyar Dolarlık Sorunu Çözmeye Yardım Ediyor!

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü verilerine göre her yıl insan tüketimi için üretilen 1.3 milyar tonluk gıdanın kaybedildiği ya da çöpe gittiği bilinmektedir. Bu ziyanın ekonomik etkisi de endüstrileşmiş ülkelerde 680 milyar dolar, gelişen ülkelerde ise 310 milyar dolar olarak belirtilmektedir.

İşte bu noktada; profesyonel mutfakların gıda atıklarını izlemesini ve azaltmasını sağlayan Winnow isimli akıllı teknolojinin, israfı azaltabileceği söylendi. Birleşik Krallık, Singapur, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ofisleri bulunan Winnow’un kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zornes, şirketin gıda israfı konusunda büyük bir adın atacağını söyledi.

Ticari mutfaklarda neyin boşa harcandığını, nerede ve neden israf edildiğini anlamanın çok zor olduğunu söyleyen Zornes, Winnow’un burada devreye gireceğini aktardı.

Akıllı Teknoloji 990 Milyar Dolarlık Sorunu Çözecek“Ticari mutfaklar, çok yoğun ve çok karmaşık şekilde çalışan yerlerdir” diyen Mark Zornes; “buralarda neyin, neden tükendiğini anlamak çok zor. Bu noktada biz ticari mutfaklara neyi israf ettiklerini gösteren bir veri platformu sağlıyoruz ve mutfağın şefini operasyonlarını nasıl daha iyi yürütebileceği konusunda bilgilendiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Winnow tarafından geliştirilen sistemin ana parçalarının bir çöp kovasının altına yerleştirilen terazi ve buna bağlı bir Winnow tableti olduğu söylendi.

Winnow Gıda İsrafına Karşı hareket Mutfak personelinin tablete birkaç dokunuşla, çöp kovasına attığı ürünleri işaretlemesinin gerektiği belirtildi. Zornes bu durumu; “verilerin mevcut olmadığı bir yerde veri sağlıyor ve bu bilgileri eyleme geçirecek bir şekilde sunmaya çalışıyoruz” sözleriyle anlattı. Teknolojinin işletmeler üzerindeki etkisinin büyük olduğunu vurgulayan Winnow, “hizmet verdiğimiz işletmelerin ne israf edildiğini anlamak için harekete geçtiğini ve genellikle gıda maliyetinden % 3 ila % 8 oranında tasarruf edildiğini görüyoruz” dedi.

Peki, sıcak ve koşuşturmalı alanlar olan mutfaklarda personellerin sorumluluklarını yerine getirip bir de çöpleri tartacaklarından nasıl emin olunabilirdi?

Winnow Şimdiye Dek Milyarlarca Dolar Tasarrruf Yapılmasını SağlamışGirişimin CEO’su bu teknolojiyi kullanmanın personel için günde birkaç dakikadan fazla süre gerektirmeyeceğini söyleyerek; “bir mutfakları yönetmeyi kolaylaştırıyor, bunun bir sonucu olarak da mutfakta net zaman tasarrufu sağlıyoruz” dedi.

Neticede; Winnow’un teknolojisinin bilinen bir problemi çözmek için devrim niteliği taşıdığı ve şirketin sektörde büyük bir fark yaratacağı kaydedildi. Zaten şirketin sitesinde yer alan Winnow’un şimdiye dek 21 milyar dolar değerinde tasarruf yaptırdığı bilgisi de bunu gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum