Yatırım yapmaya başla!

Winklevoss Kardeşler Bitcoin Karşıtı Bill Gates’e “Hodri Meydan” Dedi!

Bitcoin milyarderleri Winklevoss Kardeşler, Bill Gates'in kripto paralarla ilgili yorumu karşısında sessiz kalamadı ve ünlü kişiliğe iğneli bir dille yanıt verdi. Detaylar aşağıda;
Winklevoss Kardeşler Bitcoin Karşıtı Bill Gates’e “Hodri Meydan” Dedi!

Dünyanın ilk bitcoin milyarderleri olarak ünlenen Winklevoss Kardeşler, Bill Gates’e düşüncesini sözleriyle değil icraatla göstermesi gerektiğini söyledi. Daha açık söylemek gerekirse, Winklevoss’lar dünyanın en zengin ikinci ismi olan milyarder iş insanına “çok konuşma, yapabiliyorsan yap” benzeri anlamlara gelen bir deyimle gönderme yaptı. Çünkü bitcoin karşıtlığı herkes tarafından bilinen Bill Gates, son açıklamasında “eğer yapabilsem, bitcoini azaltırdım” yorumuyla dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz haftalarda kripto paraların ölüm getirdiğini söyleyen Bill Gates, şimdi de bitcoin için “daha aptal teorisi” sözlerini kullandı.

Bill Gates Bitcoin Aptal Teorisi YorumuUzun yıllardır arkadaşlık yaptığı Warren Buffett gibi bitcoinin hiçbir şey üretmediğinin üzerinde duran Bill Gates, alıcının bir sonraki kişinin kendisinden daha fazla para ödeyeceğini, onun da diğerinin daha fazla ödeme yapmasını beklediğini ve sürecin yalnızca buna bağlı olduğunu söyledi.

Kripto Para Piyasasındaki Son Dalgalanmalara Göz Atmak için Tıklayın!

Bitcoin hakkında “greater fool theory” benzetmesini yapan Bill Gates, “eğer bunu yapmanın kolay bir yolu olsaydı bitcoini azaltırdım” dedi.

Bill Gates "Eğer Bir Yolu Olsa Bitcoini Azaltırdım"İlaveten Bill Gates; Warren Buffett ve Charlie Munger’le birlikte CNBC’ye yaptığı açıklamada doğum gününde birilerinin kendisine bitcoin hediye ettiğini fakat onları birkaç yıl sonra sattığını dile getirdi. “İnanıyorum ki bitcoin ve ICO’lar tamamen çılgın ve spekülatif şeylerden bazıları” diyen Bill Gates’in sözleri, bitcoin için fare zehiri diyen Buffett’la örtüştü.

Öte yandan; Warren Buffett’ın başkan yardımcısı ve yatırım ortağı olan Charlie Munger’ın da bitcoini yeren yere vurduğunu belirtelim.

Charlie MUnger Bitcoin Karşıtı YorumNeticede; milyarder üçlünün yaptığı açıklamalar Winklevoss Kardeşler’e fazla dokunmuş olacak ki ünlü ikizler Twitter’dan Bill Gates’e ağır bir göndermede bulundu. “Sevgili Bill Gates, bitcoini azaltmanın kolay bir yolu var” diyen Winklevoss’lar, milyarderin XTB CBOE Bitcoin Futures kontratlarını azaltabileceğini söyledi.

Sonuçta, Winklevoss Kardeşler’in Bill Gates’e yaptığı gönderme, hem sosyal medya kullanıcılarının hem de kripto para takipçilerinin dikkatini çekti. Bill Gates ise milyarder ikizlere cevap vermedi. Son olarak; Winklevoss Kardeşler’in geçtiğimiz günlerde Nasdaq ile ortaklık kurduğu bilgisini de paylaşalım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum