Yatırım yapmaya başla!

Winklevoss BTC Alan Paul Tudor Jones’u Övdü: En Akıllı Yatırımcılardan Biri

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, merkez bankalarını para basmasının enflasyona yol açacağını söyleyerek bitcoin almaya başladığını açıkladı. İşte ayrıntılar;
Winklevoss BTC Alan Paul Tudor Jones’u Övdü: En Akıllı Yatırımcılardan Biri

Koronavirüs pandemisi küresel ekonomi ve finans piyasaları için tehdit oluşturmaya devam ederken yatırımcılar da portföylerini çeşitlendirmeye çalışıyor. Bazıları yıllardır elinde tuttuğu hisselerinden kurtulurken bazıları da daha önce yönelmediği varlıklara doğru ilerliyor.

Bu noktada bitcoin de değerlendirilen seçenekler arasında olarak karşımıza çıkıyor. ABD’li hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un bitcoin satın almaya başladığını açıklaması da son örnek. Kendisi 11 Mayıs’taki halving öncesi yükseliş kaydeden bitcoin için yaptığı yorumlarla dikkat çekti.

Winklevoss kardeşlerinden Tyler, Tudor’u övmekte gecikmeyerek Twitter hesabından “Wall Street geliyor” dedi.

Merkez bankasının para basmasından dolayı ortaya çıkacak enflasyona karşı bir korunma olarak bitcoin aldığını söyledi. Müşterilerine yazdığı notta, bunun ona 1970’lerde altının oynadığı rolü hatırlattığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “En iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmaktır.”

Bloomberg’in haberine göre Jones, Büyük Para Enflasyonu başlığıyla yayınladığı notunda bir tahmin yapması gerekirse bahsinin bitcoin üzerine olacağını söyledi. Ayrıca koronavirüs pandemisiyle mücadele için büyük mali harcamaların ve merkez bankalarının tahvil alımının etkilerini düşündükten sonra bitcoine dikkatlice şekilde bakmaya motive olduğunu söyledi.

Hesaplamalarına göre Şubat ayından bu yana, küresel çıktının yüzde 6,6’sına denk gelen 3,9 trilyon dolarlık para basıldığını ekledi.
Bitcoin 8 Mayıs 10 Bin Dolar Üzeri
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

“Küresel olarak öyle bir hızda oldu ki benim gibi bir piyasa kıdemlisinin bile dili tutuldu. Büyük Para Enflasyonu’na tanık oluyoruz; gelişmiş dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyen her türlü paranın benzeri görülmemiş bir şekilde genişlemesine.”

Kendisi gibi makro bir yatırımcının korunmak için seçenekleri düşünmeye başladığını, bitcoine yönelmeden önce hazine kıymetleri, para birimleri, emtialar, belirli hisseler gibi çeşitli bahisleri düşündüğünü bildirdi.

Bitcoin Fiyatlarını Canlı Takip Etmek için Tıklayın!

Jones’un ilk kez 2017’de bitcoinle haşır neşir olduğu ve 20 bin dolarlık zirveye yakın seviyedeyken parasını ikiye katlayarak çıktığı aktarıldı. Ancak Jones’un bu kez bitcoini bir değer deposu olarak değerlendirdiği ve satın alma gücü, güvenilirlik, likidite, taşınabilirlik olmak üzere 4 testi geçtiğini dile getirdi.

“Bitcoin’e sahip olmanın en cazip argümanı, para biriminin her yerde dijitalleştirilmesidir ki bu Covid-19’la hızlandırıldı.”

Pandemi sonrası iyileşmenin son mali krizden farklı olacağını belirten Jones, bunu kısmen banka bilançolarının daha güçlü olmasına ve FED’in onlara agresif bir şekilde kredi sunmalarına izin vermesine bağladı. Mevcut talep düşüşünün kısa vadede mal ve hizmet fiyatlarının yükselmesini engelleyecek olsa da FED’in bunu uzun vadede engelleyebileceğinden şüphe ettiğini söyledi.

Hükümetin ve kurumsalın borç seviyelerinin patladığını ve ekonominin borçlanma maliyetlerindeki artışları sindirmesinin zorlaştığını vurguladı.

Tüm bunların yanında kariyerine başladığı ve ayı piyasasının olduğu 1970’lere atıfta bulunarak; “bitcoin bana 1976’da işe girdiğimde altının konumunu hatırlatıyor” dedi. İlaveten altın destekçisi olmaya devam ettiğini kaydederek; 2400 dolara ve eğer 1980 aşırılarına dönersek 6700 dolara çıkabileceğini öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum