Yatırım yapmaya başla!

Adrenalin Seviyenizi Yükseltecek Muhteşem Wingsuit ve Paraşüt ile Atlama GörüntüleriHer insan, bir an bile olsa gökyüzüne bakıp kuşlar gibi uçmak istemiştir. Uçma duygusu bizlere özgür olduğumuzu hissettiren en özel duygulardan birisidir. Hazırladığımız videoda bazı insanların, bu hazzı doyasıya yaşadığını göreceksiniz. Yükseklik korkusuna meydan okuyan bu sporcuların gökyüzünde özgürce süzüldüğünü izlediğinizde heyecanlandığınızı hissedeceksiniz.

Wingsuit adı verilen bu spor dünyanın en pahalı spor dallarından biri olarak gösteriliyor. Sporun kendisini yapmak o kadar pahalı olmamakla birlikte, alınan eğitim ve uçakla ilgili masraflar bu sporu pahalı zevkler arasına katmakta.

Özel kanatlı elbiseleri ile en yüksek uçurumların kıyısından süzülen sporcuların, kameralarından yansıyan görüntüleri izlerken koltuğunuza tutunma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ölmeden Önce Yapılması Gereken 50 Şey

Videoda ilk olarak kayalıkların üzerinden süzülen profesyonel sporcu Jeb Corliss’in bir savaş uçağı edasında hareketlendiği görülüyor. Bu uçuş anında bir çarpışma yaşayan Corliss, dengesini kaybederek havada parendeler atmaya başlıyor. Kısa zamanda ustalıkla dengesini toplayan usta sporcu hayati tehlikeye sebep olacak durumlardan kendisini korumayı başarıyor.

En yüksek tepelerden aşağı doğru süzülürken, uçurumların arasından geçme anını izlerken bile tüylerinizin ürperdiğini hissedebiliyorsunuz. Uçuş esnasında yanardağların üzerinden geçerken yansıyan görüntü hayranlık uyandırıyor. Hayallere bile gelmeyecek bu güzel manzarayı, gökyüzünde süzülen usta sporcular gözler önüne koyuyor.

Çoğumuz çok yüksek bir binadan aşağı bakarken bile korktuğumuzu hissederiz. Videodaki sporcuların gözlerini kırpmadan dünyanın en yüksek tepelerinden atlaması üstün cesaret isteyen bir hareket. Üzerlerindeki paraşütün açılmama ihtimali çok düşükte olsa, böyle bir olasılığın varlığı bile insana geri adım attırmaya yeter. Ancak bu videoda bir an bile düşünmeden yapılan atlayışlar biz izleyenlere harika görüntüler yaşatıyor. O anı yaşayan sporcuların yaşadığı duyguyu hissedebilmek gerçekten çok zor görünüyor.

Öyle yüksek tepeler göze çarpıyor ki dünyanın yuvarlaklığını bile görebildiğimiz yerlerden yapılan atlayışlar müthiş bir heyecan yaratıyor. Yüksekten baktığınızda aşağısının ne kadar küçük göründüğü yapılan atlayışın kalitesini ortaya koyuyor.

Bazı insanlar için ekstrem sporlar vazgeçilmez bir tutkudur. Wingsuit adı verilen bu uçuş biz izleyenleri bile fazlasıyla etkilemekte olup, bizzat yaşayanların hayatları boyunca unutamayacakları anlar arasında yerini alacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum