Yatırım yapmaya başla!

Windows 10 Yeniden Başlatıldığında Açık Bırakılan Uygulamaları Unutmayacak

Microsoft’un popüler işletim sistemi Windows 10’a kullanıcıların çok beğeneceği bir özellik geliyor. Gelecek olan güncelleme ile sistem yeniden başlatıldığında önceden açık bırakılan uygulamalar otomatik açılacak.
Windows 10 Yeniden Başlatıldığında Açık Bırakılan Uygulamaları Unutmayacak

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 işletim sistemi milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İk olarak 2015 yılında yayınlanan işletim sistemi geçen zaman içerisinde pek çok güncelleme aldı ve o günden bu yana pek çok yeni özellik kazandı. Yazılım devi her yıl belirli zaman aralıkları ile büyük güncellemeler yayınlıyor ve yeni sürümler ile yeni uygulamalar kullanıma sunuyor. Güncellemeler ilk olarak ön izleme sürümü olarak Insider programına kayıtlı kullanıcılara sunuluyor.

Buradaki test süreci tamamlandıktan sonra Microsoft yeni özellikleri kararlı sürüm olarak herkese gönderiyor. Yayınlanan son ön izleme sürümünde kullanıcıların memnun olacağı yeni bir özelliğe rastlandı. Beta sürümde görülen yeni özellik ile işletim sistemi yeniden başlatıldığında, bir önceki oturumda açık olan uygulamalar yeniden açılacak.

Kullanıcı Dostu Özellik Geliyor

Kullanıcı Dostu Özellik Geliyor

Kullanıcılar çeşitli sebeplerle Windows 10’u yeniden başlatmak durumunda kalabiliyor. Eğer önceki oturumda çok fazla uygulama açıksa yeniden başlatma yapıldıktan sonra bu uygulamaların tekrar açılması gerekiyor. Bu da kullanıcı için ek zaman kaybı ve uğraş anlamına geliyor. Ancak son olarak Insider Preview Build programına yayınlanan yeni güncellemede bu sorunu çözecek bir özelliğe rastlandı.

Kullanıcılar işletim sistemini yeniden başlattığında daha önceden açık olan uygulamaları otomatik olarak karşısında görecek. Bazı kullanıcılar bilgisayarlarını açtığı zaman aynı uygulamaları sürekli açık olarak görmek istiyor. Özellik kullanıcı insiyatifine bağlı olacak ve istenirse ‘Ayarlar’ bölümünden kapatılabilecek. Yeni özellik Windows 10 Build 18965 sürümünün içerisinde geçiyor ve yakın zamanda tüm kullanıcılara gönderilmesi bekleniyor.

Windows 10 için İyileştirmeler Var

Windows 10 için İyileştirmeler Var

Insider kullanıcıları için yayınlanan sürümde başka özellikler ve iyileştirmeler de göze çarpıyor. Bu özelliklerden birisi Linux çekirdeklerinin işletim sisteminin içerisine eklenmesi olacak. Ayrıca mevcut sürümde yaşanan pek çok sorunun da düzeltildiği görülüyor.

Bunlar arasında görev çubuğunun sebepsiz yere gizlenmesi, bazı uygulamaların arka planda çalışmaması gibi belli başlı hatalar yer alıyor. Güncellemenin tüm kullanıcılara yayınlanması ile beraber bu hatalar giderilmiş olacak. Ancak her güncelleme paketinde olduğu gibi son önizleme sürümünde de bazı yeni sorunların olduğu belirtiliyor.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda Microsoft’un bu sorunları süreci içerisinde halletmesi bekleniyor. Büyük kullanım kolaylığı sağlayacak yeniden başlatma özelliği ile öne çıkan Windows 10 Build 18965 sürümünün kısa zaman içerisinde kararlı sürüm olarak yayınlanacağı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum