Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Windows 10 Şimdi de Yavaş Kapanma Sorunu İle Gündeme Geldi

Windows 10’da son olarak ortaya çıkan hata bilgisayarların olağandan yavaş kapanmasını ya da uykuya geçmesine neden oluyor.
Windows 10 Şimdi de Yavaş Kapanma Sorunu İle Gündeme Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10, yıl içerisine belirli aralıklar ile güncelleniyor. Yayınlanan sürümler ile işletim sistemi yeni özelliklere kavuşurken bir yandan da mevcut hatalar ortadan kaldırılıyor. Ancak bununla beraber yeni güncelleme paketleri beraberinde yeni hataları da getirebiliyor. Microsoft’un son olarak piyasaya sunduğu Windows 10, açılış ve kapanış hızları ile dikkat çekiyor.

Özellikle SSD donanımına sahip bir bilgisayarda Windows 10’un saniyeler içerisinde açıldığını söyleyebiliriz. Ancak gelen son haberlere göre işletim sistemi kullanıcıları yeni bir hatanın varlığından söz ediyorlar. Ortaya çıkan hata, Windows 10’un normalden çok daha uzun sürede kapanmasına neden oluyor. Microsoft’tan yaşanan sorun ile ilgili açıklama ise gecikmedi.

Windows 10’da Yeni Hata

Windows 10’da Yeni Hata

Microsoft’un yayınladığı yeni güncellemelere rağmen Windows 10’da zaman zaman çeşitli hataların ortaya çıktığı biliniyor. Bu hatalardan bazıları güvenlik açığı olabiliyor ve kullanıcılara zor anlar yaşatabiliyor. Son olarak yaşanan hata ise bilgisayarın kapanma süresini olumsuz etkiliyor. Bilindiği üzere Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows 10 v1903 sürümünü resmi olarak yayınlamıştı.

Yeni güncelleme ile beraber bazı kullanıcıların bilgisayarlarının kapanma ve uykuya geçme süresi uzun sürüyor. Kullanıcılar bu sürenin 2 dakikaya kadar çıktığını ifade ediyor. Microsoft ise yaptığı açıklama ile sorunun farkında olduğunu duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Microsoft, geç kapanma sorununun USB Type-C bağlantı noktasına sahip cihazlarda olduğunu söylüyor. Bu bağlantı noktasının uygulanma şeklindeki hataya dikkat çeken Microsoft, hatanın ne zaman düzeltileceğine dair net bir açıklama yapmadı.

Yeniden Başlatma ile Sorun Düzeliyor

Yeniden Başlatma ile Sorun Düzeliyor

Microsoft, yaşanan sorunla ilgili kullanıcılara geçici bir çözüm öneriyor. Kullanıcıların bilgisayarlarını yeniden başlattığında USB Type C aygıtının düzgün çalıştığını belirtiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft yetkilisi Philip Froese, şimdilik bu sorunu yaşayan kullanıcıların bilgisayarlarını yeniden başlatmasını söylüyor. Yaşanan sorunun ne zaman düzeleceğine dair ie herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Ancak muhtemelen Windows 10 için yayınlanacak bir sonraki büyük güncellemede bu sorun ortadan kaldırılacaktır. Yayınlanacak olan güncelleme çıkana kadar USB Type C aygıtının güvenli bir şekilde cihazdan kaldırılması tavsiye ediliyor. Böylelikle işletim sistemi normal kapanma hızına dönecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.