Yatırım yapmaya başla!

Workstations Güncellemesi ile Windows 10 Üst Düzey Performans Modu Geliyor!

Microsoft’un Ağustos ayında duyurduğu Workstations adlı güncelleme ile üst düzey performans modu kullanılabilir hale gelecek. İşte detaylar…
Workstations Güncellemesi ile Windows 10 Üst Düzey Performans Modu Geliyor!

Bilgisayarlarda yaptığımız bazı işlemler üst düzey performans gerektirmektedir. Özellikle grafik tasarımı, oyun, 3 boyutlu tasarım ya da render işlemlerinde bu gereksinim en üst seviyeye çıkmaktadır. Microsoft, 32 yıldır kullanımda tuttuğu programları tarihe gömerken yayınladığı güncellemeler ile kullanıcılarına yenilikler sunuyor.

Microsoft’un bu yayınlayacağı güncelleme ile bu ihtiyaca yönelik üst düzey performans modunu kullanıma sunması bekleniyor. Aslında bu modu işletim sistemi üzerinde yapılacak overclock olarak tanımlayabiliriz. Bu sayede imkan dahilinde Windows kullanıcıları en iyi verimi alabilecekler.

Performans Modu Masaüstü PC’lerde Kullanılabilecek

Microsoft’un önümüzdeki aylarca yayınlaması beklenen Workstations güncellemesi ile performans modu sadece masaüstü PC’lerde kullanılacak. Henüz dizüstü ve tabletler için bu güncellemeler kullanılabilir değil. Yüksek performans modunun bu cihazlara gelmeme sebebi olarak ise yüksek güç tüketimi gösteriliyor. Tablet ve dizüstülerin pilli olması bu durumu ortaya çıkarıyor diyebiliriz.

Tabi ilerleyen dönemde bu durumun değişmesi mümkün olabilir. Ayrıca bu mod için Windows 10 Pro sürüme sahip olmanız gerekiyor. Güncelleme ilk olarak iş istasyonları ve Windows 10 Pro işletim sistemlerinde geçerli olacak.

Güncellemenin Mart ya da Nisan’da Gelmesi Bekleniyor

Microsoft’un Workstations güncellemesi ile beraber üst düzey performans modunu kullanıcılara Mart ya da Nisan ayında yayınlaması bekleniyor. Gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar performans modu ile bilgisayarlarından ekstra verim alabilecek.

Windows Insider programının şefi Dona Sarkar yeni güç modunu anlatırken şu ifadelere yer verdi: “Yeni yaklaşım, mevcut Yüksek Performans yaklaşımının üzerine inşa edildi. Bu yaklaşımda bir adım daha öteye giderek ince ayarlanmış güç yönetim teknikleriyle en küçük gecikmeleri bile ortadan kaldırmayı hedefledik. Doğrudan donanımı etkileyen mikro gecikmeleri ortadan kaldıran bu güç şeması, mevcut dengeli plandan daha fazla enerji tüketiyor.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum