Yatırım yapmaya başla!

Windows 10 Oyun Aracı ile Arkadaş Listesi Oluşturulacak

Windows 10’un şu an için çok revaçta olmayan oyun aracı, Microsoft tarafından daha işlevsel hale getiriliyor. Oyun aracında önümüzdeki günlerde online arkadaş bulmak mümkün olacak.
Windows 10 Oyun Aracı ile Arkadaş Listesi Oluşturulacak

Microsoft’un popüler işletim sistemi Windows 10, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak güncelleniyor. Yazılım devi geçtiğimiz günlerde işletim sistemine biyometrik giriş seçeneği getireceğini açıklamıştı. Bilgisayar üzerinden oyun oynayan kullanıcılar için Windows 10’un işlevselliği büyük önem arz ediyor. Bilindiği üzere macOS işletim sistemini destekleyen oyun sayısı sınırlı.

Oyun oynamak için Windows 10 işletim sisteminin olması ve sistemin uyumlu bir şekilde çalışması çok önemli. Microsoft, Windows 10’da kullanıcılarına özel bir oyun aracı geliştirmişti. Oyun aracı ile sesli iletişim. görüntü kaydı gibi basit işlemler yerine getirilebiliyor. Ancak şirket bu aracın sunduğu deneyimi bir üst seviyeye taşımak istiyor. Yapılan son açıklama ile oyun aracı üzerinden Windows kullanıcılarının birbirleri ile arkadaş olabileceği belirtildi.

Oyun Aracı ile Arkadaş Olunabilecek

Oyun Aracı ile Arkadaş Olunabilecek

Microsoft, Windows 10’un oyun çubuğuna beta aşamasında belirli aralıklar ile yeni özellikler eklemeyi ihmal etmiyor. Beta sürümüne gelen yeni özellik ile kullanıcılar oyun aracı üzerinden birbirleri ile arkadaş olabilecekler. Bu sayede özellikle Co-Op türünde oyunlarda kullanıcıların oyun arkadaşı bulması kolaylaşacak. Online oynanabilen oyunları kapsayan yeni özellik, şu an için geliştiricilerin denemesine sunulmuş durumda.

Yazılım devi henüz geliştirme aşamasında olan yeni aracın yüklenmesini tavsiye etmiyor. Tabi bu özelliğin kullanılması için oyunların da Windows 10 aracını desteklemesi gerekiyor. Özellik henüz yeni olduğu için gerekli desteğe oyun sayısının da çok az olduğu biliniyor. Ancak bu sorunu çözmek adına Microsoft’un Valve ile masaya oturması ve Steam ile bir işbirliği yapmak istediği belirtiliyor.

Bilindiği üzere Steam, oyun dünyasında en çok kullanıcı sayısına sahip dev bir platform. Üstelik bu kullanıcıların çok büyük bir bölümünün Windows 10 kullanıcısı olacağını düşünecek olursak, özellik oyun aracına yeni bir soluk getirecektir. Arkadaş olma özelliği şu an için sadece Microsoft Store üzerinden indirilen bazı oyunlar ile sınırlandırılmış. Bir sonrası büyük Windows 10 güncellemesi ile oyun aracına bu özelliğin eklenmesi bekleniyor.

Windows 10 825 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Windows 10 825 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft, işletim sistemine sürekli yeni özellikler eklerken, bir yandan da kullanıcı sayısının hızla arttığı görülüyor. 2015 yılından bu yana kullanılan işletim sisteminin açıklanan son verilere göre 825 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtiliyor. Bu rakam ile Microsoft’un başarısının tescillendiğini söyleyebiliriz.

Microsoft’un Windows 10 ile beraber sunduğu yan uygulamalar, Edge ve OneNote’un da mobil sürümlerinin 32 milyon indirme sayısına ulaştığı açıklandı. Ağırlıklı olarak kurumsal işletmeleri hedef alan Office 365’in de 214 milyon abone sayısına ulaştığı belirtildi.

Office 365’e abone olmak için aylık 99 dolar ücret ödemek gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında platform Microsoft için önemli bir gelir kalemi. Uzmanlar kullanıcı sayısının artmaya devam edeceğini ve Microsoft’un beklentilerin üzerinde gelir elde edileceğini tahmin ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum