Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Windows 10’a Mobil Cihazlar ile Dosya Paylaşımı Yapmaya İmkan Veren Güncelleme Geliyor

Microsoft, işletim sistemi Windows 10’un iOS ve Android cihazlar ile kablosuz olarak dosya yapabileceğini duyurdu. İşte detaylar…
Windows 10’a Mobil Cihazlar ile Dosya Paylaşımı Yapmaya İmkan Veren Güncelleme Geliyor
HABER GİRİŞ

Microsoft’un en güncel işletim sistemi Windows 10’a belirli zaman aralıkları ile gelen güncellemeler, kullanıcıların yeni özellikler ile tanışmasını sağlamaktadır. Yayınlanan güncellemeler ile Windows 10, ilk çıktığı güne nazaran büyük gelişim gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Fluent arayüzünü açıklaması ile çok daha modern bir görünüme kavuşacak olan Windows 10’un son olarak iOS ve Android kullanıcıları için yeni bir güncellemesi geliyor. Windows 10’a Nisan ayında gelmiş olan güncelleme ile kablosuz olarak dosya paylaşımı yapılabiliyor. Şirket yaptığı açıklama ile ilgili özelliğin iOS ve Android platformlarını da kapsayacağını duyurdu.

Dosya Paylaşım Özelliği iOS ve Android’i Destekleyecek

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Windows 10’a Nisan ayında gelen güncellemenin en göze çarpan özelliklerinden biri kullanıcıların Windows 10 yüklü işletim sistemleri arasında kablosuz olarak dosya paylaşımı yapabilmesi olmuştu.

Nearb Share özelliği olarak duyurulan bu güncelleme an itibari ile sadece Windows 10 işletim sistemlerini kapsıyor. Microsoft’tan gelen açıklama ise bu özelliğin önümüzdeki günlerde iOS ve Android cihazları da kapsayacağını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Microsoft Windows 10’u Senkronize Etmekte Kararlı

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Nearby Share (Yakın Paylaşım) güncellemesine iOS ve Android desteği gelmesiyle beraber üç ayrı platform arasında kablosuz olarak dosya paylaşımı yapılabilecek. Ancak Apple’in iPhone cihazlarına çok sayıda kısıtlama getirmiş olması Microsoft’un işini biraz daha zorlaştırabilir.

Apple’in ise bu alandaki sıkıntıyı giderecek iOS dosya yöneticisi için yeni bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Yeni özelliğin ne zaman kullanılabilir olduğuna dair Microsoft’tan net bir açıklama gelmiş değil.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.