Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’un Mayıs Sürümünde Güncelleme Kontrolü Daha Etkin Olacak!

Windows 10’un Mayıs ayında yayınlanması beklenen yeni sürümünde kullanıcılar güncellemeleri daha etkin bir şekilde kontrol edebilecek.
Windows 10’un Mayıs Sürümünde Güncelleme Kontrolü Daha Etkin Olacak!

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10, çıktığı günden bu yana çok sayıda güncelleme almış durumda. Yıl içerisinde 2 büyük güncelleme alan Windows işletim sistemi genellikle bahar ve sonbahar ayları içerisinde önemli değişiklikler yaşamakta. İşletim sisteminin geliştiricisi olan Microsoft, önümüzdeki kararlı sürümün Mayıs ayı içerisinde geleceğini duyurdu.

Gelecek olan yeni sürümde pek çok yeni özellik dikkat çekiyor. Microsoft yaptığı açıklama ile Windows 10 1903 sürüm adı ve 10 Mayıs 2019 Güncellemesi adıyla yeni güncellemenin dağıtılacağını duyurdu. Ayrıca erkenden Mayıs güncellemesini test etmek isteyenler için önümüzdeki haftadan itibaren Windows Insider programına kayıtlı kullanıcılara sunulacağı öğrenildi.

Mayıs Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Mayıs Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Microsoft’un sıradaki Windows ana sürümüne genel olarak bakıldığında mevcut hataların düzeltilmesinin amaçlandığı görülüyor. Bununla beraber yeni bir Windows teması ve sanal alan özelliğinin de Mayıs güncellemesi ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni güncellemede en dikkat çeken özelliklerden birisi, kullanıcıların belirli aralıklarla yapılan güncellemeler üzerindeki kontrolünün artırılmasına yönelik.

Bilindiği üzere Microsoft’un yayınladığı güncelleme yazılımları, kullanıcılara sorulmadan otomatik olarak yükleniyor. Kullanıcıların izni dışında bilgisayar yeniden başlatılıyor. Ancak Mayıs ayında yayınlanacak yeni sürüm ile bu durum kullanıcının onayına bırakılacak. Kullanıcılar istedikleri takdirde güncellemenin ne zaman indirileceğini ve kurulacağını belirleyecek. Hatta isterlerse işletim sisteminin güncelleme ayarlarını tamamen kapalı hale getirebilecek. Güncellemeleri devre dışı bırakma süresi ise 35 gün olarak belirlenmiş.

Hatalar Düzeltiliyor

Hatalar Düzeltiliyor

Microsoft’un son yayınladığı kararlı sürümü kullananların en çok yakındığı konulardan birisi mavi ekran hatası oldu. Microsoft yeni Mayıs güncellemesinde bu sorunu düzeltmeye odaklanmış. Bununla beraber akıllı aktif saat özelliği ile kullanıcılar güncelleme yapılacak saatleri kendileri belirleyebilecekler. Aslında mevcut Windows 10 sürümlerinde bu özellik manuel olarak kullanılmakta. Ancak Mayıs’ta yayınlanacak kararlı sürüm ile bu durum daha belirgin hale getirilecek.

Microsoft’un son yayınladığı güncellemeler pek çok hata ile gündeme gelmişti. Bu hatalar arasına verilerin silinmesi, açılma sorunu ve mavi ekran gibi problemler baş göstermişti. Yeni Mayıs sürümü ile bu hataların tamamen giderilmesi beklenirken, güncelleme kontrolü de daha etkin bir hal alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum