Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’a Gelecek Yeni Özellik ile İnternet Üzerinden Format Atılabilecek

Microsoft yaygın işletim sistemi Windows 10 için çok beğenilecek yeni bir özellik geliştiriyor. Yeni özellik ile kullanıcılar işletim sistemlerini internet üzerinden sıfırlama imkanına sahip olacak.
Windows 10’a Gelecek Yeni Özellik ile İnternet Üzerinden Format Atılabilecek

Microsoft dünyanın en çok kullanılan masaüstü işletim sistemi Windows 10’u tüm hızıyla geliştirmeye devam ediyor. Belirli aralıklar ile güncellemeler alan işletim sistemi ilk günden bu yana büyük değişim kaydetti. Gelen son haber Windows 10 için yepyeni bir özelliğin yolda olduğunu ortaya çıkardı. Yaptığı isabetli sızıntılar ile tanınan bir kullanıcı işletim sisteminin sıfırlanmasına dair yeni özelliklere rastladı.

WalkingCat adlı bir Twitter kullanıcısı, işletim sisteminin alacağı güncellemeler ile sıfırlama işleminin uzaktan yapılabileceğini duyurdu. Bugün itibariyle işletim sistemine format atılması işlemi DVD ya da USB bellek üzerinden yapılabiliyor.

Ayrıca yeni nesil Notebook’larda bulunan recovery yazılımı ile Windows 10’u sıfırlayıp ilk haline getirmek mümkün oluyor. Microsoft bu deneyimi bir üst seviyeye taşıyacak yeni özelliğini yakında tanıtabilir. Yapılan açıklama gösteriyor ki yazılım devi yakın gelecekte Windows 10’un internet üzerinden sıfırlanmasını sağlayan yeni bir özellik ile karşımıza gelecek.

Windows 10’a Uzaktan Sıfırlama Desteği

Windows 10’a Uzaktan Sıfırlama Desteği

Microsoft’un üzerinde çalıştığı özellik aslında bu anlamda bir ilk değil. Bilindiği üzere macOS kullanıcıları uzaktan bilgisayarlarını sıfırlama imkanına uzun zamandır sahip. Yapılan sızıntı ile aynı özelliğin Windows 10 kullanıcılarına yakında kullanıcılara sunulacağı duyuruldu. Haberi veren Twitter kullanıcısı, Windows 10 18950 derlemesinde sunulacağını ifade ediyor. Windows Insider kullanıcıları için yayınlanan son derleme 18945 olmuştu.

Dolayısıyla bu özelliğin kullanıma sunulması için biraz daha beklemek gerekiyor. Ancak Microsoft’un uzaktan sıfırlama için kolları sıvamış olması sevindirici bir gelişme. Günümüz teknolojisi değerlendirildiğinde, Windows 10’un sıfırlama seçeneklerinin çağın gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. İnternet kullanımının ve uzaktan bağlantıların yaygınlaştığı günümüzde Windows 10 gibi bir işletim sisteminin buna ayak uydurması gerekiyor.

Büyük Güncelleme Sayısı Azalıyor

Büyük Güncelleme Sayısı Azalıyor

Microsoft’un Windows 10’a dair düşündüğü bir diğer yenilik ise yıl içerisinde alınan güncelleme sayısı. Bilindiği üzere şirket bugün itibariyle genellikle Nisan ve Ekim aylarında büyük güncellemeler yayınlıyor. Belirli aralıklar ile bu güncellemelerin yapılması kullanıcı tarafında memnuniyetsizlik yaratıyor. Özellikle bazı güncellemelerde ortaya çıkan sorunlar Microsoft’un yeni bir yama yayınlamasını gerekli kılıyor ve işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Son gelen Ekim 2018 güncellemesinde çıkan hatalar sonucu kullanıcılar Microsoft’a büyük tepki gösterdiler. Gelen bu geri dönüşler sonrası Microsoft’un büyük güncellemeleri yıl içerisinde bir kereye mahsus olmak üzere yayınlayacağı belirtiliyor.

Şirket planlamasını büyük güncellemeleri yılda bir kez olarak yapmak ve belirli zaman aralıkları ile ufak güncellemeler hazırlamak üzere oluşturuyor. Microsoft’un bir sonraki güncelleme sürümünü 1909 olarak yayınlaması bekleniyor. Bir sonraki büyük güncellemenin ise 2020 Mart ayı içerisinde sürüm 2003 olarak yayınlanması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum