Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Windows 10’un Hesap Makinesi için Kullanım Kolaylığı Sağlayan Yeni Özellikler Yolda

Microsoft’un işletim sistemi Windows 10’un çok kullanılan uygulamalarından biri olan Hesap Makinesi yeni özellikler ile güncellenecek.
Windows 10’un Hesap Makinesi için Kullanım Kolaylığı Sağlayan Yeni Özellikler Yolda
HABER GİRİŞ

Günümüzde masaüstü bilgisayarların büyük bölümünde Microsoft imzalı Windows işletim sistemi yer alıyor. Uzun yıllar boyu süregelen Windows ekosisteminin son üyesi ise Windows 10 oldu. Yazılım devi geliştirdiği son işletim sistemini sürekli güncelliyor ve yeni özellikler ile donatıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni özellik Windows 10’a internet üzerinden format atılabileceğini göstermişti. Bilindiği üzere bu özellik uzun zamandır macOS işletim sisteminde kullanılabilir durumda.

Windows işletim sistemlerinde en basit ama kullanışlı uygulamalardan birisi hiç kuşkusuz Hesap Makinesi olmakta. İşletim sisteminin eski sürümlerinden bu yana kullanılan uygulama Windows 10’da yeni bir yüze kavuştu. Microsoft, uygulamayı kullanım kolaylığı anlamında daha işlevsel hale getirmek için kolları sıvadı.

Hesap Makinesi için Yeni Özellikler Yolda

Hesap Makinesi için Yeni Özellikler Yolda

Microsoft, Windows 10’u belirli aralıklarla güncelliyor ve işletim sistemini yepyeni özellikler ile donatıyor. Gelen son haber önümüzdeki dönemde küçük ama en kullanışlı uygulamalardan biri olan Hesap Makinesi’nin güncelleneceğini ortaya koydu. Gelen yenilikler arasında Hesap Makinesi’ni kullanıcılar isterlerse her zaman üstte tutabilecekler. Başka işlemler ile uğraşıldığı sırada bile hesap makinesine ihtiyaç olabiliyor.

Bunu göz önünde bulunduran şirket böyle bir kolaylık düşünmüş. Bununla beraber Hesap Makinesi uygulamasına konacak olan bir buton ile mini mod özelliği gelecek. Mini mod ile uygulamanın görünümü küçülecek ve kullanıcıların temel ihtiyaçlarına yönelik bir arayüz ortaya çıkacak.

GCM Yatırım Banner

Windows 10’un Hesap Makinesi’nde basit işlemler yapılabildiği gibi çok kullanılmayan ancak profesyonel matematiksel işlemleri yapmak mümkün. Mini mod bu işlevler arasında bir geçirgenlik oluşturuyor.

Hesap Makinesi Geliştiricilere Açık

Hesap Makinesi Geliştiricilere Açık

Microsoft bilindiği üzere geliştirdiği ürünleri sadece kendisinin değişiklik yapabileceği şekilde piyasaya sunuyor. Ancak daha önce alınan bir karar ile Hesap Makinesi uygulaması açık kaynak kodlu şekilde geliştiricilerin hizmetine sunulmuştu. Bu sayede dünyanın dört bir yanında bulunan uygulama geliştiriciler Hesap Makinesi üzerinde farkı denemeler yapabiliyor.

Gelen son özellikler geliştiricilerin uygulama üzerindeki olumlu etkisini gösteriyor diyebiliriz. Şirketin Hesap Makinesi için geliştirilen yeni özellikleri ne zaman kullanıma sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak önümüzdeki aylarda yayınlanacak güncelleme paketlerinden biri ile bu yeniliklerin sunulması yüksek ihtimal dahilinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.