Yatırım yapmaya başla!

Windows 10’da Hesap Makinesine Grafik Çizim Desteği Geliyor

Microsoft, Windows 10 ile beraber kullanılan uygulamalara yeni özellikler sunmaya devam ediyor.
Windows 10’da Hesap Makinesine Grafik Çizim Desteği Geliyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft, Windows işletim sistemi ile milyonlarca kişiye yazılım desteği sunuyor. En çok kullanılan işletim sistemlerinin başında gelen Windows 10 yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Hesap kitapla uğraşan pek çok insan Windows’un hesap makinesi aracını sıklıkla kullanmayı tercih ediyorlar. Bu durumun farkında olan yazılım devi işletim sisteminin tamamına olduğu gibi bu araca özel yenilikler sunmayı ihmal etmiyor. Test kullanıcılarının buluşma noktası Windows Insider programında hesap makinesi için yeni bir özellik ortaya çıktı.

Çıkan görsellerde hesap makinesinde grafik çizme döneminin başlayacağı görülüyor. Windows 10 10546 sürümünde görülen bu özellikle hesap makinesinde kullanıcılar grafik çizimi gerçekleştirebilecek. Bununla beraber arama aracındaki hataları tespit edecek yeni bir uygulama geliştirildi. Indexer Diagnostics adı verilen uygulama arama dizini ile ilgili sorunları düzeltmeye yardımcı olacak.

Hesap Makinesinde Grafik Çizilecek

Hesap Makinesinde Grafik Çizilecek

Hesap makinesine gelecek yeni özellik, derinlemesine matematiksel çalışmalar yapan kullanıcıları fazlasıyla memnun edecektir. Microsoft bir hesap makinesinin verebileceği tüm özellikleri bir araya toplayacağı uygulama yaratmaya çalışıyor. Çizilen grafikler aracılığı ile fonksiyonlar analiz edilebilecek. Geliştirilmekte olan özellik beklenen 20H1 sürümünden ayrı olarak kullanıcılara sunulacak.

Daha önce kullanıcılar bu işlemleri yapmak için üçüncü parti web sitelerinde gerçekleştirebiliyordu. Windows 10’un hesap makinesi aracına bu özelliğin gelecek olması büyük kolaylık olacaktır. Çizilen grafikler X ve Y eksenleri üzerindeki kesişme noktaları hakkında bilgiler verebiliyor. Gelecek olan grafik moduna dair Microsoft yöneticisi Brandon LeBlanc açıklamalarda bulundu.

Hesap Makinesinin Eksiklikleri Kapanıyor

Hesap Makinesinin Eksiklikleri Kapanıyor

Bahar aylarında sunulması beklenen güncelleme ile ilgili LeBlanc, “Hesap Makinesi’ne Grafik desteği eklemek Geri Bildirim Merkezi’ndeki en önemli özellik taleplerimizden biri ve bu özelliği kullanıcılarımıza sunmaktan heyecan duyuyoruz. Grafik yetenekleri doğrusal cebiri araştırmaya başlayan öğrenciler için de gereklidir. Bu özellik sayesinde, öğrencilere matematiğe yönelik kavramsal anlayış ve tutumlarını geliştirerek matematiği öğrenme yetkisi vermeyi umuyoruz.” diye konuştu.

Kullanıcılar Microsoft’u hesap makinesine yönelik yeni özellikler yayınlamaması nedeniyle eleştiriyordu. Gelecek olan güncellemeler ile uygulama metematiksel ihtiyaçların büyük bölümüne cevap verir hale gelecek. Windows 10 ve Windows 10S yüklü tüm bilgisayarların Ağustos ayına kadar yeni güncellemeyi alması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum